Внесені нещодавно на розгляд Конгресу США законопроєкти з новими санкціями проти Росії, можуть дуже швидко пройти процедуру ухвалення, але для цього потрібно внести зміни до окремих пунктів, щоб отримати підтримку адміністрації Білого дому.
Про це в інтерв’ю виданню Укрінформ заявив експосол США при НАТО, колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер.
Він пояснив, що чинні редакції законопроєктів можуть, призвести до конфронтації з Білим домом.
Законопроєкти містять лише кілька речей, які Білий дім не підтримує, зокрема щодо автоматичного запровадження (повною мірою – ред.) певних санкцій.
Курт Волкер Експосол США при НАТО та колишній спецпредставник США по Україні
За його словами, в адміністрації Байдена хочуть зберегти свободу виконавчих повноважень президента, зокрема можливість робити певні винятки із санкцій.
Це знаменуватиме розрив відносин: у Кремлі відреагували на ймовірні санкції США проти Путіна
“Якщо адміністрація, а також керівництво Демократичної партії – з огляду на те, що обидві палати Конгресу контролюються демократами – розроблять певні зміни до законопроєктів, які збережуть викладені наміри, посилення допомоги Україні та чітку заяву про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, я припускаю, вони можуть бути прийняті достатньо швидко”, – запевнив Волкер.
У цьому зв’язку він пояснив, що з боку республіканців існує підтримка, а демократи не хочуть порушувати інтереси адміністрації.
“Однак якщо вони зможуть зійтися в певних моментах з адміністрацією, я думаю, все може відбутися швидко”, – зауважив він.
Водночас Волкер зазначив, що Білий дім здатен ввести санкції проти Росії самостійно, без будь-яких узгоджень із Конгресом.
Адміністрація фактично має всі необхідні повноваження, щоби ввести додаткові санкції, якщо виникне таке бажання. Їм не потрібно чекати законів.
Курт Волкер Експосол США при НАТО та колишній спецпредставник США по Україні
Нагадаємо, у разі вторгнення Росії на територію України демократи в Сенаті США оприлюднять новий пакет санкцій, який буде спрямовано не тільки на РФ, а й на російського президента Володимира Путіна.
Як відомо, в американській газеті The New York Times опублікували нову карту розташування російських військ поблизу кордону з Україною. Натепер близько 100 тисяч ворожих військових оточують нашу країну з трьох боків.
В НАТО відмовилися виконувати вимоги Росії щодо “гарантій безпеки”
Нагадаємо, Російська Федерація почала перекидати військові вертольоти до українських кордонів. Це може свідчити про те, що Москва продовжує підготовку до масштабного вторгнення.
Крім того, російські війська на Донбасі розпочали заходи з бойової і мобілізаційної готовності. Також вони відпрацьовують питання доукомплектування військових частин.
Зазначимо, колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав надати Україні та Грузії місце серед членів Альянсу.
Натомість Російська Федерація вимагає офіційного відкликання обіцянки НАТО про вступ України та Грузії до складу Альянсу під час саміту в Бухаресті 2008 року.
Водночас президент США Джо Байден запевнив, що вступ до Північноатлантичного альянсу є виключно питанням України та країн-членів НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Конгрес США може швидко ухвалити нові санкції проти Росії: дипломат назвав умову appeared first on Прямий.
Схожі новини
Сили оборони з початку доби відбили 128 штурмів армії РФ: які напрямки найгарячіші
Порошенко: ЗСУ – наш головний аргумент в переговорах, і ми маємо їм допомагати попри все
Росіяни зібрали сили для великого наступу: де і коли очікувати удару