Компанія SpaceX повідомила Міністерству оборони США про подальшу неможливість оплачувати роботу системи супутникового зв’язку Starlink в Україні.
Про це йдеться в матеріалі CNN.
У відповідному листі SpaceX до Пентагону зазначено, що фінансування Starlink для України коштуватиме понад 120 мільйонів доларів до кінця року й близько 400 мільйонів доларів протягом наступних 12 місяців.
Маск заперечив, що “мирний план” капітуляції України йому підказав особисто Путін
“Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати наявні термінали протягом невизначеного періоду часу”, – написав директор з питань державного продажу SpaceX.
Серед відправлених до Міноборони США документів, зокрема, раніше не оприлюднений запит від командувача ЗСУ Валерія Залужного на ще майже 8 тисяч терміналів Starlink.
До слова, подія спричинила роздратування у вищого керівництва Пентагону, і один високопоставлений представник установи зазначив, що SpaceX “має нахабство мати вигляд героїв”, тоді як інші платять величезні рахунки.
Як відомо, засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск запропонував своє бачення “найімовірнішого” закінчення російського вторгнення. На його думку, Україні треба відмовитися від Криму й ще низки територій на користь Росії та свого шляху в НАТО заради припинення війни.
Згодом президент України Володимир Зеленський відреагував на скандальну пропозицію засновника й власника Tesla та SpaceX закінчити військовий конфлікт в Україні шляхом виконання усіх вимог Кремля.
До слова, акції компанії Tesla втратили майже 9% вартості після публікації її засновником Ілоном Маском свого бачення “умов” завершення війни між Україною й Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Компанія SpaceX повідомила Пентагону про неможливість оплачувати Starlink для України appeared first on Прямий.
Схожі новини
Російські військові атакували Україну дронами: скільки збила ППО
США тимчасово продовжать фінансування гуманітарних програм: яких проєктів це стосується
ЄС не заборонить закупівлю російського газу в новому пакеті санкцій