Дочірня компанія Google, DeepMind, опублікували на порталі Github вихідний код другої версії нейромережі AlphaFold, здатної передбачувати тривимірну структуру білкових молекул з точністю понад 90%.
Відповідне програмне забезпечення стане доступним для вчених, повідомляє журнал Nature.
Білки складаються з ланцюжків амінокислот, які, склавшись у тривимірні форми, визначають функцію цих білків у клітинах. Однак процес згортанняу тривимірну форму вкрай складно передбачити — один і той же ланцюг може згорнутися по-різному залежно від низки чинників.
Тому за самим лише заданим набором амінокислот неможливо передбачити, яка саме молекула утвориться, що величезною проблемою для біоінженерії та медицини — без точного передбачення тривимірної структури білка складно створювати нові ліки.
Протягом десятиліть дослідники використовували експериментальні методи, такі як рентгенівська кристалографія та кріоелектронна мікроскопія, для визначення білкових структур. Але такі методи трудомісткі та дорогі, а деякі білки взагалі не піддаються такому аналізу.
Торік DeepMind показала, що їхнє програмне забезпечення може точно передбачити структуру багатьох білків, використовуючи лише послідовність білків (яка визначається ДНК).
Навіть для невеликих компаній і лабораторій стане доступна нейромережа, здатна вирішувати завдання, які ще кілька років тому були заскладними навіть для провідних корпорацій та університетів.
Схожі новини
Ізраїль та ХАМАС підписали мирну угоду: що вона передбачає
AfD на з’їзді відмовилась засудити агресію РФ: чи стане Україна нейтральною державою поза НАТО та ЄС?
Санкції США серйозно вдарять по поставкам нафти з рф до Китаю та Індії