Президент США Джо Байден й очільник Кремля Володимир Путін під час відеоперемовин 7 грудня обговорювали, зокрема, Україну, але без її представників. Це свідчить про втрату суб’єктивності нашої держави.
Таку думку в ефірі “Прямого” висловив народний депутат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка.
“Коли про Україну говорять без України — це уже небезпечно. Коли українського лідера поставлять постфактум про ті домовленості, які сьогодні є, — це уже демонструє втрату суб’єктності нашої країни”, — зазначив депутат.
Але водночас я переконаний, що наші західні партнери стоять на сторожі українських інтересів, що наші західні партнери точно підтримають Україну як цивілізовану європейську державу.
Олег Синютка
За його словами, у виниклій ситуації винен президент Володимир Зеленський.
“Чому таке ставлення до Зеленського? А тому що ніхто не дав відповіді на запитання: хто “кремлівський кріт” у вищих ешелонах влади, хто допустив до того, що питання державної зради у справі “вагнерівців” так і не досліджено, і не розкрито? Ми ж розуміємо, що західні розвідки знають більше, аніж сьогодні озвучено в публічному просторі. І я переконаний, що західні розвідки вболівають за те, щоб Україна, залишаючись європейською країною, демократичною країною, не була причетною, як українська влада сьогодні, до здачі національних інтересів”, — зазначив Синютка
Без того, щоб розставити всі крапки в справі державної зради “вагнерівців”, без того, щоб жодних кроків, які сьогодні робить Зеленський на побудову Україні авторитарного режиму, не було — без цього не буде доброї дискусії між нами й західними партнерами. І провина за цю ситуацію — Зеленського.
Олег Синютка
Нагадаємо, президенти Росії та США Володимир Путін і Джо Байден завершили перемовини у відеоформаті. Онлайн-саміт тривав понад дві години.
Згодом стало відомо, що президент США Джо Байден після розмови з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок, 7 грудня, поговорить із лідерами європейських держав.
До того ж розмова президентів США й України Джо Байдена і Володимира Зеленського відбудеться в четвер, 9 грудня.
До слова, у разі нового військового вторгнення в Україну Вашингтон застосує проти Кремля низку жорстких санкційних заходів, від яких Білий дім досі утримувався.
Попри заяви західних партнерів, занепокоєння Білого дому і заяви НАТО про скупчення російських військ поблизу кордону України президент України Володимир Зеленський переконаний, що інформація про широкомасштабне вторгнення Російської Федерації — це кампанія із залякування, яку проводять окремі медіа.
Зазначимо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Водночас посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що в разі прямої агресії проти України, Росія зазнає величезних втрат. На сьогодні українські війська набагато сильніші, аніж у 2014 році.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Коли говорять про Україну без України — це уже небезпечно — Синютка про перемовини Байдена й Путіна appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як на долар вплине новий президент США
Чи будуть українцям відключати світло завтра
Таємна допомога Україні: у США розсекретили деталі