Держава вкладе 5,6 млрд грн в аеродром Дніпра, безстроковий контроль за яким наприкінці червня 2021 року отримала компанія з групи “Приват”.
Результати розслідування опублікувало видання “Наші гроші”.
Як нагадує видання, у 2009 році державну компанію “Дніпроавіа” дозволили продати компанії “Галтера” з групи “Приват”. При цьому злітно-посадкову смугу та аеронавігаційне обладнання приватний інвестор повинен був залишити державі. Проте цей пункт так і не виконали, і “Галтера” продовжила контролювати злітну смугу.
У 2015 році, коли держава під керівництвом Петра Порошенка почала велику суперечку з олігархом по багатьох фронтах (“ПриватБанк”, “Укрнафта”), уряд прийняв рішення передати аеродром Міністерству оборони. Також Фонд держмайна подав судовий позов про повернення державі майнового комплексу аеропорту.
У 2019 році Україна отримала нового президента Володимира Зеленського, партнера Коломойського по медіабізнесу. Та опальний олігарх, що якраз знаходився під тиском американських правоохоронців, повернувся в Україну.
Коломойський через Приватбанк відмивав “брудні” гроші – розслідування США
Після тривалих судових перипетій у 2020 році Верховний суд остаточно відмовився забрати в олігарха майновий комплекс аеропорту начебто через те, що в договорі не було прописано, кому саме компанія повинна його передати.
Інвестором будівництва нового терміналу (будівлі аеропорту) став Олександр Ярославський – багаторічний бізнес-партнер Ігоря Коломойського по “Укртатнафті” і металургії. А експлуатантом аеродрому залишився сам Коломойський по такій схемі.
Тобто Коломойський фактично знову герметизувався на дніпровському летовищі. Завадити цьому міг Антимонопольний комітет, але він примудрився спізнитись зі своїм рішенням на кілька днів.
Під час розслідування “Альтіс-Констракшн” виконав роботи на 100 млн грн, але через антимонопольний “бан” не отримав за них ні копійки. І зрештою за кілька місяців фінансового голодування компанія проковтнула рішення нового керівництва Мінінфраструктури – розірвати контракт з підрядником за невиконання угоди.
Після цього провели новий тендер, який вже без жодного конкурентного тиску виграв укравтодорівський фаворит “Онур” за 5,6 млрд грн з завищеними цінами на будматеріали.
Тож земляки президента продовжать літати літаками Коломойського, які встановлюють на квитки просто захмарні ціни.
Нагадаємо, позов проти Коломойського, Боголюбова та їхнього юриста, було подано банком ще у грудні 2019 року. “ПриватБанк”, зокрема, намагається довести, що ІБД дозволив провести шахрайське перерахування і не заблокував транзакцію попри ознаки відмивання грошей.
Раніше Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Ігоря Коломойського та його оточення через його зв’язки з корупцією.
До того ж Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського.
Крім того, компанії Коломойського програли суд “ПриватБанку” щодо повернення 247 автозаправок.
Читайте також: “ПриватБанк” подав до Канцлерського суду США позовну заяву на Коломойського та Боголюбова.
До того Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Кабінету Міністрів щодо зобов’язання “ПриватБанку” виплатити 250 мільйонів доларів за депозитними договорами з офшорним компаніям братів Суркісів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Коломойському побудують аеропорт за державні гроші – розслідування appeared first on Прямий.
Схожі новини
Трамп виступив на Всесвітньому економічному форумі у Давосі: головні тези та що він казав про Україну
Наступальна операція ЗСУ у Курській області лише початок – Сирський
Допомогу “800+” у Польщі отримають не всі українці