fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Коломойському оголосили чергову підозру. Що далі?

Джерело: Telegram-канал “Закрита зона”
Справа з олігархом Ігорем Коломойським набирає обертів, от тільки яких? Давайте спробуємо розібратися разом. Спочатку ніхто не міг зрозуміти – позбавив Зеленський свого бізнес-партнера громадянства, чи ні? Адже укази щодо цієї події – засекречені.  Державна міграційна служба позначила паспорт олігарха як «недійсний». У підозрі йдеться про громадянина Ізраїлю й Кіпру, а от суддя Шевченківського суду – назвав Коломойського громадянином України й те саме у поданні прокуратури. Щось зрозуміли? Ото ж бо.
Засідання 2 вересня відбувалося в закритому режимі, відомо, що обрали запобіжний захід – тримання під вартою на 2 місяці або застава у 509 млн грн.

Боротьба з незаконним збагаченням: хто наступний після Коломойського

Чи це багато як для Коломойського? Давайте рахувати. Перед початком повномасштабного вторгнення його статки становили 1,8 млрд доларів. Вже за рік – він втратив статус мільярдера, не останню роль тут зіграли і націоналізація «Укрнафти» та «Укртатнафти», і простій його аерофлоту МАУ, і щомісячні видатки в 1 млн доларів з холдингу «1+1» на телемарафон. Міжнародні активи Коломойського і партнерів на 2,5 млрд доларів – заблоковані через позов Приватбанку до Лондонського високого суду. Проте, «плюшки», які олігарх від уряду рятують. Лише одна афера з Центренерго принесла Коломойському втричі більше суми застави. Гроші не неї він зібрав, але чекає апеляцію.
З апеляцією окрема історія. Схоже, вірні олігарху ручні силовики та посадовці на різних рівнях опинилися неготовими ані до арешту колишнього власника Приватбанку, ні до того, що саме на час засідання щодо апеляції держсекретар Блінкен буде у Києві. Засідання переносять, бо Шевченківський суд… забув надати матеріали справи.
Нагадаємо – БЕБ та СБУ інкримінують Коломойському шахрайство і виведення за кордон понад 570 млн грн упродовж 2013-2020 років. Одразу після засідання суду – олігарха доправили в СІЗО СБУ. А вже там – САП і НАБУ вручили йому нову підозру, у незаконному заволодінні понад 9,2 млрд грн Приватбанку. До злочинної схеми були залучені ще п’ятеро топ-менеджерів фінустанови, усім їм загрожує в’язниця на строк від 8 до 12 років.
Схоже на те, що «священну корову» Зеленського таки зливають, причому з усіх боків. Є інформація, що його готують до етапування з СІЗО СБУ в якусь іншу установу.

Не те інкримінують: підозра Коломойському дивним чином збіглася з відрядженням антикорупціонерів до США

Також ясно, як білий день: Ігор Валерійович – це сейф із такою кількістю брудних таємниць ОП, оприлюднення яких не залишить каменя на камені від репутації президента та його найближчого оточення при владі. Однак нині ситуація докорінно змінилася. І Зеленський чудово усвідомлює, що виживання держави залежить від фінансової допомоги західних партнерів, а вони у питанні Коломойського – непримиренні. І не виключено що американці пообіцяли закрити очі, якщо олігарх викине компромат на Зеленського.
Не виключено, що саме кейс Коломойського був однією з найважливіших тем у приватному спілкуванні Блінкена з президентом України. Те, що США не надали запиту на екстрадицію цього міжнародного злочинця свідчить – саме від України очікують справедливого і прозорого суду. Водночас саме відкритий суд над Коломойським – найбільше лякає корупціонерів в ОП. Найзручнішим для них буде – якщо незручний і небезпечний олігарх десь зникне. Наприклад, з ним у вʼязниці станеться випадковий серцевий напад. Але не будемо фантазувати – будемо уважно стежити.
Нагадаємо, напередодні Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передали до суду справу про розкрадання коштів “Приватбанку” на загальну суму понад 8,4 мільярда гривень.
Як відомо, 2 вересня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід ексвласнику “ПриватБанку” Ігорю Коломойському – два місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Його підозрюють у шахрайстві та відмиванні коштів.

Навіть не знаю, чи Коломойського хочуть «закрить», чи все таки «прикрить» від НАБУ і значно більш серйозного обвинувачення – Сюмар

Вранці цього ж дня олігарху Ігорю Коломойському вручили підозру у вчиненні легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
Раніше Національне антикорупційне бюро оголосило підозру колишньому голові правління Укрнафти, який разом іншими особами міг вивести з компанії 13,3 мільярда гривень. Ідеться про події 2015 року. За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи Приват і тодішнього власника Ігоря Коломойського.
Як повідомляв “Прямий”, 25 липня у Високому суді Лондона поновили засідання у справі ПриватБанку. Слухання стосувалися багатомільярдного позову ПриватБанку щодо шахрайства та незаконного привласнення коштів ексвласниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Коломойському оголосили чергову підозру. Що далі? appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією