fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Кінець грузинської мрії: Іспанія проходить до чвертьфіналу Євро

У черговому матчі 1/8 фіналу Євро 2024 Грузія поступилася Іспанії з рахунком 1:4 й завершила виступ на турнірі. І як нам з вами не хотілося побачити диво у вигляді саме збірної Грузії в 1/4 фіналу — тут якраз той самий випадок, коли переміг сильніший.

Щоб зрозуміти усю перевагу збірної Іспанії, можна просто подивитись на статистику гри. 76% володіння м’ячем у “Фурії Рохи” проти 24% у збірної Грузії; 35 ударів по воротах в іспанців проти 4 у грузинів; 13 ударів безпосередньо у рамку у “Фурії” й відповідно нуль у грузинів.
Лише один Ламін Ямаль, котрий дуже хотів забити в цьому матчі, сім разів бив по воротах, які захищав Гіорги Мамардашвілі. До речі, якби не грузинський воротар, голів грузини могли пропустити значно більше. З іншого боку і Ямаль не досяг своєї мети — забивали його партнери.
Ви спитаєте, а як сталося, що грузини жодного разу не влучили по воротах суперника, а все ж таки забили гол.  Все просто — на боці підопічних Віллі Саньоля, зіграв його величність автогол, який забив у свої ворота Робен Ле Норман, перериваючи простріл Мікаутадзе. Сталося це на 18-й хвилині, після одного з небагатьох набігів грузинів на ворота “Фурії” при тотальній перевазі іспанців.
Таким чином саме Грузія відкрила рахунок, але Іспанія постійно включала високий пресинг, довго володіла м’ячем та вимотувала своїх суперників, змушуючи їх бігати без м’яча у марних спробах його відібрати. В таких умовах Саньолю треба було випустити на поле 22 гравці, щоб розраховувати на позитивний результат
Іспанці відігралися ще до перерви, а у другому таймі дотиснули суперника, який відверто “поплив”. Грузини, які дуже часто володіли м’ячем лише після того, як отримували право на удар від воріт, під тиском іспанців почали помилятися вже поблизу власного карного майданчика. При цьому вони ще й залишали супернику вільні зони. Показовою стала ситуація, після якої рахунок став 3:1. Відчайдушна атака грузинів, у спробі зрівняти рахунок (Фабіан Руїс забив на 51-й хвилині) – втрата — миттєва контратака й Ніко Вільямс, розрізавши лівий фланг, пробив Мамардашвілі.
Це була 75-та хвилина, а на 83-й Дані Ольмо, котрому, схоже, набридло марно працювати на гол Ямаля, вирішив виконати сам. Класний удар у лівий кут (у схожому стилі, до речі, Родрі зрівняв рахунок) й 4:1 на користь Іспанії. Після цього Саньоль вже спокійно додивлявся матч зі свого тренерського місця, чудово розуміючи, що питання щодо переможця знято.
Отже, далі йде Іспанія, проте збірна Грузії, яка грала на цьому чемпіонаті серцем та душею, може повертатись додому з високо піднятою головою. Вихід до 1/8 фіналу із португальським прапором у вигляді трофея — це вже великий успіх для Грузії, а програти таким іспанцям може будь-хто. Наприклад, збірна Німеччини, яка зустрінеться з “Фурією” у чвертьфіналі.
Нагадаємо, що 30 червня, Англія лише у додатковий час вирвала перемогу у Словаччини й також пройшла до 1/4 фіналу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кінець грузинської мрії: Іспанія проходить до чвертьфіналу Євро appeared first on Прямий.