fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Керівники розвідслужб США закликали Конгрес схвалити допомогу Україні

Директор Національної розвідки США Авріл Гейнс, виступаючи в сенатському комітеті з питань розвідки, закликала законодавців схвалити надання військової допомоги Україні.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.

За словами Гейнс, важко уявити, як Україна зможе утримувати свою територію, яку відвоювала в Росії, без додаткової допомоги з боку США.

Представники розвідувальних служб представили в комітеті доповідь про оцінку загроз 2024 року, де зазначено, що Сполучені Штати стикаються з «дедалі крихкішим світовим порядком», який потерпає від конкуренції великих держав, глобальних викликів і регіональних конфліктів.

«Амбітний і водночас претензійний Китай, конфронтаційна Росія, деякі регіональні держави – такі як Іран, – і потужніші недержавні гравці кидають виклик старим правилам міжнародної системи, а також верховенству США в ній», – ідеться в доповіді.

У документі розглядаються загрози з боку Китаю та Росії, а також указуються ризики конфлікту між Ізраїлем і угрупуванням ХАМАС.

Зазначається, що Китай надає економічну та безпекову допомогу Росії, яка веде війну проти України. Таким чином КНР підтримує російську промислову базу.

Від початку повномасштабної російської війни торгівля між Пекіном і Москвою зростає, причому китайський експорт товарів, які можуть бути використані у військових цілях, зріс більш як утричі.

Окрім того, вказується у звіті, Китай може використати технології, аби намагатися вплинути на цьогорічні вибори у Штатах. «Він може спробувати впливати на вибори в США у 2024 році на певному рівні через своє бажання відсунути на другий план критиків Китаю і посилити розкол в американському суспільстві», – вважають у розвідслужбах.

Директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс зазначив, що подальша підтримка України стане стримувальним сигналом для Китаю в контексті його ймовірної агресії проти Тайваню чи в Південнокитайському морі.

«За нашою оцінкою, Сі Цзіньпін протверезів від того, що сталося. Він не очікував, що Україна чинитиме опір з тією мужністю і завзятістю, яку продемонстрували українці», – сказав Бернс.

Водночас Гейнс висловила занепокоєння, що конфлікт у секторі Гази може мати наслідки для всього світу. «Криза в Газі є яскравим прикладом того, як регіональні події можуть мати ширші й навіть глобальні наслідки», – сказала вона, уточнивши, що про це свідчать напади єменських хуситів на торговельні судна, посилення активності угруповань «Аль-Каїда» та «Ісламська держава».

Як повідомлялося, спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон відмовляється призначати голосування щодо ухваленого в Сенаті законопроєкту, який передбачає виділення Україні 60 млрд доларів допомоги.

Поділитися цією публікацією