fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Керівники Держпродспоживслужби хотіли “освоїти” понад 650 мільйонів гривень – СБУ

Керівники Держпродспоживслужби намагались створити підконтрольне підприємство, щоб протягом 2022 року незаконно “освоїти” понад 650 мільйонів гривень з державного бюджету.
Про це повідомили на Facebook-сторінці СБУ.
Серед фігурантів такі посадовці, як-от:

в. о. голови Держпродспоживслужби;
заступник голови Держпродспоживслужби;
директор фінансового департаменту Держпродспоживслужби;
керівник сектору державних закупівель Держпродспоживслужби;
в.о. директора одного з державних підприємств;
керівник приватної компанії.

“Як встановила СБУ, вищезазначені посадовці хотіли створити підконтрольне їм підприємство, головним завданням якого була участь у тендерних процедурах. Через цю структуру чиновники планували освоїти бюджетні кошти, які уряд виділив на інформатизацію Держпродспоживслужби у 2022 році. За попередніми даними, ідеться про 680 млн грн”, — зазначили в СБУ.
СБУ викрила понад 10 українських компаній, які зривали постачання медичного обладнання для лікування українських військових

Високопосадовці розрахували потрібну суму для старту роботи такого підприємства — 2,5 мільйона гривень. Щоб отримати їх, Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю послуг з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок. На це з держбюджету було виділено 2,6 мільйона гривень.
“Тендер виграла афілійована з держустановою фірма. І це при тому, що в порівнянні з іншими учасниками тендерної процедури, ця фірма запропонувала найвищу ціну. Кіберфахівці СБУ задокументували, що переможець “надав” Держпродспоживслужбі “готовий реєстр” уже через добу після укладання договору. За це з державного бюджету фірма отримала 2 313 000 грн”, — додали в пресцентрі.
Перевірка показала, що натепер у Держпродспоживслужби немає бази даних електронного реєстру, а укладання вказаного договору спричинило збитки державі в розмірі 2 313 000 гривень.
Фігурантам повідомили про підозри за двома статтями ККУ:

привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191);
службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366).

“Наразі триває досудове розслідування для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинення злочину”, — зазначили в СБУ.

Нагадаємо, троє підприємців привласнили 43 мільйони гривень під час закупівлі товарів на потреби ЗСУ. Їм загрожує 7-12 років ув’язнення.
Раніше СБУ викрила схему розкрадання гуманітарної допомоги на Львівщині на суму близько 25 мільйонів гривень. Близько 3 тисяч вилучених бронежилетів передадуть до Збройних сил України.
Крім того, Служба безпеки України заблокувала київську ІТ-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для окупаційних адміністрацій на Сході України.
До того ж правоохоронці викрили зловмисників, які телефонували рідним і близьким воїнів ЗСУ та пропонували свою “допомогу” в нібито визволенні їх з полону.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Керівники Держпродспоживслужби хотіли “освоїти” понад 650 мільйонів гривень – СБУ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією