Сьогодні, 8 жовтня, в «Укрінформі» відбувається круглий стіл на тему «Впровадження інноваційних технологій у сфері оборони на прикладі роботизованих комплексів та безпілотних літальних апаратів (БПЛА)» за участю представників оборонного відомства, профільних підрозділів Збройних Сил України, державних і приватних підприємств.
Під час заходу заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України полковник Володимир Коваль зазначив, що керівництво ЗСУ зробить все, аби нові технологічні зразки озброєння та військової техніки були швидко та оперативно поставлені на забезпечення війська.
Далі – пряма мова
– З цією метою було проведено комплексні наукові дослідження аспекту застосування роботизованих платформ у локальних війнах, збройних конфліктах сучасності та їх застосування в АТО/ООС. У результаті було відпрацьовано низку концептуальних документів: розроблено Концепцію оснащення ЗСУ безпілотними авіаційними комплексами на період до 2025 року, відпрацьовано концепцію їхнього застосування, – розповів полковник Володимир Коваль.
Що з важливого було на конференції?
За його словами, на сьогодні поставлено завдання щодо уточнення цих документів під керівництвом Воєнно-наукового управління ГШ ЗСУ, перепрацьовується доктрина безпілотних авіаційних комплексів, де відповідно до стандартів НАТО розкривається класифікація, принципи застосування, підходи до планування та організації з урахуванням трансформації системи управління військами й силами в ЗСУ.
За результатом перепрацювання формується план оснащення ЗСУ безпілотними авіаційними комплексами відповідно до потреб, які визначили види та роди військ відповідно до ймовірних сценаріїв у контексті як ведення ООС, так і під час відбиття широкомасштабної агресії противника.
Яке подальше життя української армії?
– Стосовно наземних роботизованих комплексів: у нас є концепція їхнього застосування. Там окреслено принципи, способи, варіанти, класифікація, план оснащення ними ЗСУ. На сьогодні Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки було проведено науково-дослідну роботу, де уточнено класифікацію, запропоновано варіанти подальшого оснащення ЗСУ цими зразками. Ми також розуміємо нагальну потребу створення морських роботизованих платформ як підводного, так і надводного базування, – сказав полковник Володимир Коваль.
Крім того, він розповів, що відпрацьовується низка загальних оперативно-тактичних вимог у межах виконання роботи щодо створення інтегрованої системи висвітлення надводної та підводної обстановки в Причорноморському та Азовському регіонах.
– У результаті ми очікуємо отримати продукцію, яка буде відповідати найкращим практикам збройних сил провідних країн світу не тільки для ведення бойових дій на сході України, а й для відбиття широкомасштабних агресій. За можливості ми залучаємо нові зразки до навчань, прописуємо сценарії їхнього застосування, працюємо над недоліками, – зазначив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну