fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Катарські домовленості: чи справді Курська операція зірвала “секретні переговори” з РФ

За даними The Washington Post, Курська операція зірвала секретні переговори з РФ щодо припинення вогню. Однак насправді немає жодних об’єктивних фактів, які свідчать про здачу інтересів України, результативні перемовини з Кремлем чи принаймні “ідеї пошуку компромісу” у найближчій перспективі.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Георгій Тука, голова правління БФ “Народний тил”.
“Якщо підтвердиться інформація, що між Росією та українською владою тривають якісь залаштункові перемовини, то мене це абсолютно не здивує. Абсолютно. Більш того, скажу відверто, я в цьому не бачу жодної зради. Тут, звісно, диявол криється в деталях. Тобто, яку позицію відстоюють представники української влади. Якщо вони намагаються домовитися про оренду Криму на 50 років, як це вони пробували в Стамбулі домовитися, то, звісно, це покидькими і зрадники, яких треба повісити на київських каштанах. А якщо вони відстоюють чітку позицію, яку багаторазово озвучував товариш Зеленський, то не бачу в цьому жодної зради”, – вважає Тука.
Водночас він переконаний, що абсолютно безвідповідально наразі говорити про результативні переговори чи принаймні “ідеї пошуку компромісу” у найближчій перспективі.
“Путін, зі свого боку, заявив, що ніяких переговорів після такої “терористичної атаки” – дайте мені атомну бомбу, я її спочатку з’їм, потім дам Мєдведєву закусити. З другого боку, позиція української влади, принаймні публічно на сьогоднішній день, вона теж залишається незмінною. І пошуку спільних якихось точок дотику поки що ніхто не бачить… Так само приблизно з таким же коефіцієнтом корисної дії нам намагаються втюхати інформацію, про те, що, мовляв, Захід устав, і тому Захід примушує Київ у проведенні переговорів. Чергова брехня. Жодних об’єктивних, підкреслюю, фактів, подібних заяв не існує в природі”, – пояснив громадський діяч.

Шизофренічна ілюзія переговорів

Раніше видання The Washington Post написало, що Росія і Україна збиралися направити делегації до Катару для таємних переговорів про обопільне припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, проте ці плани зірвала операція ЗСУ в Курській області.
Катарці виступили посередниками, маючи намір зустрітися з українською та російською делегаціями окремо в серпні. Попри те, що обговорення мало бути предметним, деякі учасники переговорів розраховували, що згодом діалог дасть змогу перейти до угоди про остаточне завершення війни. За словами одного з дипломатів, Москва відклала візит делегації після вторгнення ЗСУ в Курську область, назвавши це “ескалацією”. При цьому Київ не попередив Доху про свій транскордонний наступ, зазначило джерело.
Водночас, на переконання нардепки Софії Федини, заяви Президента України Володимира Зеленського про те, що Київ до кінця листопада напрацює план дій щодо досягнення миру, можуть свідчити про готовність до сепаратних переговорів з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ розробить план дій щодо досягнення миру до кінця листопада 2024 року. “Україна розпочне детальні обговорення з відповідними країнами з питань територіальної цілісності. Терпіння, підтримка і дипломатичний тиск — це три фактори справедливого припинення війни”, – наголосив він.
Окрім того, раніше Зеленський заявляв, що Україна готує “зрозумілий і детальний” план закінчення війни, який буде готовий до кінця поточного року. Найближчим часом Україна представить своє детальне бачення щодо енергетики, продовольчої безпеки та обмінів.
На думку політолога Олега Саакяна, Україна може сісти за стіл переговорів лише у трьох випадках, однак наразі для цього немає жодного простору, а ілюзія того, що перемовинами можна завершити російсько-українську війну, шкідлива; натомість вибори США відіграють ключову роль у цьому питанні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Катарські домовленості: чи справді Курська операція зірвала “секретні переговори” з РФ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією