fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Кабмін заборонив експорт товарів до Росії

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про заборону експорту товарів з України до Росії. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня.
Про це повідомляє Міністерство економіки.
Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.
За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. За даними статистики, за період із березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тис. доларів.
Крім того, як зазначили у Мінекономіки, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контракти з суб’єктами РФ, “встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів”. І тепер вони зможуть сконцентруватся на інших ринках.
“Ми продовжуємо санкційний тиск проти РФ. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. З початку війни експорт товарів до РФ де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні”, – заявила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Нагадаємо, що в Україні зібрали 67 млн тонн зерна ярих культур.

Поділитися цією публікацією