Кабінет Міністрів України схвалив проєкт угоди щодо зони вільної торгівлі з Туреччиною. Документ підпишуть у межах візиту турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана на початку лютого.
Про це повідомили під час засідання уряду 2 лютого.
Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що в ході інтенсивних перемовин сторони змогли знайти взаємовигідні умови не лише торгівлі, а й виробничої кооперації.
Так, Туреччина розширить перелік секторів, де зможуть працювати українські компанії на постійній основі. Зі свого боку Україна заохотить турецькі підприємства працювати на своїй території. Завдяки угоді очікують зростання 2% до ВВП щороку.
В Україні скасовують авіарейси до Туреччини: причина
Торік товарообіг з Туреччиною становив понад 7 мільярдів доларів, з яких 4,1 мільярда припало на український експорт і 3,2 мільярда — на імпорт. 80% експорту — це метали й зернові.
Крім того, Україна планує розширити номенклатури й збільшити обсяг експортованих товарів з вищим ступенем переробки й більшою доданою вартістю.
За угодою про ЗВТ, занулять мита на 10 337 товарних позицій або на 95% усіх експортованих товарів. Свириденко додала, що натепер Україна імпортує тільки 10% від товарів, а експортує — 1100 позицій.
На початку перемовного процесу Туреччина мала мита розміром 29% для українських товарів, водночас українські ставки становили 5%. Дотепер турецькі ставки на деяку українську аграрну продукцію сягають понад 200%.
В угоді досягнули компромісів стосовно:
брухту: Україна матиме можливість зберегти мито, але Туреччина лише частково відкриє ринок;
зернових й олійних: юридично угода на них не поширюється, але ставка мита для зерна становила й фактично становитиме 0%;
мит: Туреччина гарантувала не застосовувати додаткові мита й не розмежовувати товари на внутрішній ринок і реекспорт;
транспорту: скасування обмежень для українських перевізників;
послуг: Туреччина гарантує українським компаніям доступ до ринку послуг і їхню недискримінацію.
Під час перехідного періоду ЗВТ передбачили пакет підтримки для низки галузей економіки України, як-от текстильної промисловості й машинобудування.
Угода не передбачатиме відкриття ринку публічних закупівель, а тому вимоги стосовно локалізації можуть застосовувати до будь-яких турецьких товарів.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що на початку лютого Україну відвідає президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кабмін схвалив проєкт угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною: що він передбачає appeared first on Прямий.
Схожі новини
Армія РФ атакувала Україну дронами та десятками ракет: скільки збила ППО
Армія РФ атакувала Хмельниччину: четверо загиблих, п’ятеро поранених
Що варто робити для зниження NPL