Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ізраїль більше не матиме особливого статусу союзника США: у чому причини

У Сполучених Штатах дедалі більше переглядають підхід до відносин з Ізраїлем, який більше не розглядається як винятковий союзник у межах політики “Америка понад усе”. За оцінками американських та ізраїльських співрозмовників, це свідчить про зміну зовнішньополітичних пріоритетів Вашингтона.
Про це повідомляє Politico.
За даними журналістів, після спільної військової операції США та Ізраїлю проти Ірану наприкінці лютого ізраїльське керівництво очікувало на подальше зміцнення стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами. Водночас через кілька місяців у Єрусалимі почали готуватися до сценарію, за якого країна дедалі більше залишатиметься без безумовної підтримки Вашингтона.
Як зазначають співрозмовники видання, віцепрезидент США Джей Ді Венс лише відображає новий підхід американської адміністрації, за якого Ізраїль більше не має “особливого” чи привілейованого статусу серед союзників США. За словами одного з ізраїльських політичних радників, уряд країни помилково розраховував, що політика президента Дональда Трампа “Америка понад усе” передбачатиме виняток для Ізраїлю.
Підтвердженням охолодження відносин журналісти називають скорочення контактів між керівництвом двох держав. Якщо у 2025 році прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу п’ять разів відвідував Вашингтон, то після його візиту у лютому 2026 року нових зустрічей у Білому домі поки не заплановано, а телефонні контакти стали менш регулярними.
Під час пресконференції Джей Ді Венс заявив, що Ізраїлю варто замислитися над своїми діями щодо єдиного впливового союзника, який залишився.
“Дональд Трамп є єдиним главою держави у світі, який зараз симпатизує Ізраїлю. Якби я був членом уряду Ізраїлю, я б добре подумав, перш ніж виступати проти єдиного потужного союзника, який у мене залишився”, – сказав Джей Ді Венс.
Віцепрезидент також наголосив, що США зробили значний внесок у безпеку Ізраїлю, та застеріг від недооцінки ролі Вашингтона.
“Кожен в Ізраїлі, хто вважає, що найбільшою проблемою для країни є президент Сполучених Штатів, повинен прокинутися і подивитися на реальність”, – додав Венс.
Водночас у Білому домі запевнили, що відносини між США та Ізраїлем залишаються міцними, а президент Дональд Трамп і віцепрезидент Джей Ді Венс мають спільну позицію щодо підтримки Ізраїлю.
Нагадаємо, що 28 лютого Ізраїль завдав превентивних ударів по Ірану, а також атакував об’єкти “Хезболли” на півдні Лівану. По всій території країни оголосили надзвичайний стан. Зазначається, що удари по Ірану є спільною операцією Ізраїлю та США. Після цього, президент США Дональд Трамп підтвердив, що Сполучені Штати розпочали військову кампанію в Ірані.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.
 
The post Ізраїль більше не матиме особливого статусу союзника США: у чому причини appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією