fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Іванна Климпуш-Цинцадзе: “В часи, коли Росія нарощує атаки на Україну, а США згортають допомогу — наша надія на Європу”

На цьому голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС наголосила, виступаючи на COSAC — конференції Комітетів з європейських справ країн-членів Європейського Союзу та з європейської інтеграції країн-партнерів та країн-кандидатів на вступ до ЄС, яке відбувається у Копенгагені.
Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що українці дуже вдячні за допомогу всім державам та суспільствам, які сьогодні підтримують Україну. «Але зараз ми у дуже важливому і складному моменті. Коли вчора ми поверталися до своїх затишних готельних номерів у Копенгагені, Україна переживала страшну ніч. В тому числі Київ, де живе моя сім’я – доньки, батько, чоловік. Вони, як і мільйони українців, ховалися від російських ракет. Дванадцять з половиною годин практично безперервної повітряної тривоги. 550 засобів ураження минулої ночі летіло на мирних людей по всій країні», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, на початку повномасштабного вторгнення здавалося, що Європа та світ повністю змінилися. Здавалося, що героїзм українців пробудив найкращі європейські інстинкти — співчуття та солідарність у протистоянні злу. «На той час європейська спільнота з такою пристрастю захищала долю України. Але щось із того часу змінилося. Та чи змінилася природа цієї війни? Ні, не змінилася. Чи змінилася суть людей відтоді? Не думаю. То яка ж причина того, що все менше людей у різних державах підтримують допомогу Україні?» — сказала голова Комітету.
Вона зазначила, що наразі змінився наратив про війну в Україні. Надихаюча історія боротьби безстрашного Давида проти Голіафа поступилася місцем іншому наративу, — що «будь що краще за кляту війну». «І цей наратив підхопили багато лідерів у світі, але він оманливий та лицемірний. Давайте з’ясуємо чому. Багато хто вважає, що окупація України припинить кровопролиття. Але це не правда. Кровопролиття із лінії фронту та терористичних атак цивільного населення переміститься у табори та гулаги, які несе із собою Росія. І оте «будь що», що нібито є кращим за війну, означатиме відмову від своєї мови, культури, свободи, означатиме визнання вбивць, ґвалтівників та мародерів. Це «будь-що» — це насправді дати дорогу найгіршому злу з часів Адольфа Гітлера», —наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона нагадала, що українці попереджали Європу десятиліттями про небезпеку від Росії, але Європа не слухала. І багато хто не чує й досі. Україна, за словами голови Комітету, не здасться і не капітулює, але якщо вона впаде — Балтійські держави, Польща чи Фінляндія можуть стати наступними: «Чому? Тому, що історія нас цього вчить, тому, що сама Росія про це каже. Бо після саміту НАТО в Гаазі стало очевидно, що Стаття 5 Альянсу більше не є гарантією безпеки. Росія виробляє зброї за три місяці більше, ніж країни НАТО за рік. І тому, що більшість західних суспільств зараз переживають кризу самовизначення», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона повідомила, що лише протягом червня Росія атакувала Україною понад тьома статами ракет, п’ятьмя тисячами керованих бомб та п’ятьма тисячами дронів: «Для когось це просто цифри, а для нас — це втрачені життя людей і надії».
Тому в часи, коли Росія нарощує свої атаки на Україну, а США згортають допомогу — надія українців на Європу, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, для Європи настав час із мирних темпів виробництва та закупівлі зброї перелаштовуватись на воєнні. «І так, як данські колеги показала приклад, треба інвестувати у військове виробництво в Україні. Також припинити так зване «керування ескалацією», бо Росія цю ескалацію сама і здійснює. Приводи їй для цього не потрібні», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Вона переконана — щоби зберегти ті соціальні привілеї та блага, до яких звикли європейці, — вже зараз потрібно збільшити частку ВВП на оборону до 5%. А також зробити все, щоби Україна стала не тільки тимчасовим щитом для Європи, а фортецею, яка буде спільним захистом континету від Росії.
«Як би сюрреалістично це не звучало — сьогодні все ще є шлях до перемоги України, однак лише за умови, що Європа визнає цю реальність. Визнає, що це не лише війна України, а і її війна також. Ви плануєте, що будете готові захистити себе до 2030 року. Але чи є у вас цей час до 2030 року? Каравани самітів і заяв у цьому не зарадять. Допоможе військова потуга, реальні цифри військового обладнання, надіслані Україні, особливо, коли США призупинили навіть обіцяну досі допомогу», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
За її словами, шукаючи способів знову залучити Америку, треба діяти, виходячи із того, що Штати не будуть з Європою найближчим часом. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала суттєво посилити санкції проти Росії. «Кожне євро, витрачене на російський продукт — це куля в українського солдата, або ракета чи дрон в українських мирних людей», — сказала вона.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС також зазначила, що ніхто не хоче миру більше за Україну, але Україна не дозволить Кремлю вирішувати свою долю. І так звані перемовини, які зараз ведуться — це лише омана. Єдине, що Росія справді готова обговорювати — це капітуляцію України. «Росію не можна схилити до миру балачками. Її можна притягти до миру лише силою. І я сподіваюся, що ви не дозволите знищити Україну за її прагнення бути вільною. Наш захист —це ваш захист. І військово, й ідеологічно», — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Іванна Климпуш-Цинцадзе: “В часи, коли Росія нарощує атаки на Україну, а США згортають допомогу — наша надія на Європу” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією