Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки своєї подорожі до США та розповів про важливі рішення для оборони держави, також історичним стало спільне виробництво зброї та оборонних систем.
Про це йдеться у дописі у Telegram.
“Є історичне рішення Америки про спільне виробництво зброї та оборонних систем, зокрема й ППО. Це те, що було абсолютною фантастикою ще нещодавно, але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу”, – сказав він.
За словами Зеленського, нова якість оборонної промисловості України стане значно сильнішою.
“І це ж економіка. Захист для наших міст. Підприємства, нові робочі місця для обох наших народів – і для українців, і для американців. Ми маємо чітку перспективу – те, про що вже домовилися, – нової міцності України для недопущення повторення російських агресій. Я вдячний президенту Байдену, усій його команді та кожному в Америці, хто цінує свободу й підтримує Україну”, – додав президент.
Зазначається, що тиждень, що минає, став дуже продуктивним, адже було ухвалено багато “хороших оборонних та інших рішень”.
“Оборонні пакети. Від Сполучених Штатів – це артилерія, потрібні снаряди, ракети для “хаймарсів”, ракети для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини та ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою. Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це “медеваки” – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання”, – наголосив Зеленський.
Нагадаємо, що за даними ЗМІ, президент Володимир Зеленський під час візиту до США передбачив, що ЗСУ до кінця року звільнять Бахмут. Але це твердження демонструє розрив між Києвом та Вашингтоном, де вважають, що Україні слід більше зосередитися на півдні.
Тим часом Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден пообіцяв Зеленському, що США скерують Україні невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для протистояння російському вторгненню.
Натомість як повідомлялося раніше, Президент США Джо Байден вирішив, що Україні поки що не надаватимуть далекобійні ракети ATACMS у новому пакеті військової допомоги, але в майбутньому це питання може зʼявитися на порядку денному.
Також раніше повідомлялося, що Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 325 мільйонів доларів, який містить системи протиповітряної оборони Avenger, ракети AIM-9M для протиповітряної оборони та боєприпаси.
Схожі новини
Будуємо захист, укріплюємо кожен напрямок, але пріоритет — фронт
Зеленський прокоментував нічну атаку РФ та закликав партнерів надати Україні ППО
У нас є план для нового контрнаступу – Зеленський