fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Іранська влада плюнула Трампу в очі: чи готові США до жорстких дій

Джерело: Facebook-сторінка автора
Аятола, іранська влада і КВІР плюнули Трампу в очі – і сповістили про це цілий світ. Це ідеальний привід для жорсткої демонстрації Трампом рішучості і сили – що буває з тими, хто дозволяє собі неповагу до Америки.
Такий розвиток подій вплине чи не на всі теперішні глобальні процеси. Але якщо Трамп утреться і “не помітить” – це також матиме наслідки. Однозначно негативні наслідки. З іншого боку, ризик ядерної ескалації – як мінімум на всі (можливі, але формально відсутні) 5 гордих іранських боєголовок.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі про ультиматум Трампа Ірану (це коли Трамп пригрозив Ірану авіаударами у разі відмови від ядерної угоди) менш як за місяць до кінця дії цього ультиматуму: “За нашою інформацією, Сполучені Штати отримали і розглянули нашу відповідь… Ми відмовилися від прямих переговорів через погрози, і ми підтверджуємо, що не вестимемо переговори під американським залякуванням. Ми були і залишаємося готовими до переговорів, якщо вони вестимуться на рівних”.
До Арагчі долучився Командувач аерокосмічними силами КВІР бригадний генерал Амір Алі Хаджізаде – він дуже відверто натякає на готовність знищити американський контингент в регіоні у випадку атаки США: “Ті, хто живе у скляних будинках, не кидають каміння – в американців у регіоні не менше 10 баз із 50 000 солдатів. Вони ніби сидять у скляній кімнаті”.

Найбільший удар по світовій торгівлі: Трамп оголосить безпрецедентні мита, що можуть зменшити експорт до США на 90%

Це серйозне попередження: місцеві іранські ЗМІ повідомляють, що сотні іранських балістичних ракет завантажені у пускові установки на підземних стратегічних базах по всьому Ірану та готові до запуску у разі будь-якого акту агресії США проти Тегерана.
Tehran Times: “Іранські ракети розміщені у пускових установках у всіх містах із підземними базами та перебувають у повній бойовій готовності. Вони можуть бути запущені у разі ескалації США”.
Ба більше: Іран викликав посла Швейцарії, який представляє інтереси США в Ірані, і зробив попередження про погрози президента США Дональда Трампа (іранське інформаційне агентство Tasnim). Тобто, це вже формальна демонстрація зневаги на дипломатичному рівні.
Аятола Хаменеї як духовний лідер теж долучився до кампанії з приниження Трампа: він назвав малоймовірним, що США спробують вдарити по Ірану ззовні, а у відповідь на будь-яку спробу підняти заколот усередині країни пообіцяв жорстку відповідь.

Євросоюз застосує санкції у разі передачі Іраном балістичних ракет Росії – фон дер Ляєн

Іран формально не має ядерної зброї, але фактично в них ще восени було достатньо збагаченого урану і достатньо можливостей зробити ядерні боєголовки за лічені тижні, якщо діяти за застарілими технологіями. Цього січня МАГАТЕ заявило, що Іран має близько 200 кг збагаченого урану, чого має вистачити на п’ять ядерних боєголовок.
Отже, як мінімум інструмент для ядерної провокації теоретично вже доступний аятолі. І теж не без участі Росії як військового партнера.
Заради влади і грошей Іран дійсно може піти на серйозну ескалацію і навіть прямий ядерний шантаж. А на військовій базі США в Індійському океані, нагадаю, американці прямо зараз концентрують свої сили, серед яких бомбардувальники-невидимки, здатні нести ядерну зброю.
І зараз все залежить від того, як саме вирішить відповісти на таку зневагу Трамп. Якщо взагалі відповідатиме, а не “не помітить”, бо зосередився на “тарифах для всього світу”.

Україна досі потерпає від зустрічі Зеленського і Трампа: як виправити ситуацію

Нагадаємо, США та Ізраїль готуються завдати удару по Ірану, щоб знищити об’єкти, на яких виготовляють ядерну зброю. Тиждень тому США розгорнули три стелс-бомбардувальники B2 “Spirit” у супроводі засобів для дозаправки палива великої дальності на своїй базі на островах Чагос та Дієго-Гарсія, довівши загальну чисельність бомбардувальників, що розміщуються там до семи.
Раніше президент США Дональд Трамп пригрозив Ірану бомбардуваннями й вторинними санкціями, якщо Тегеран не дійде згоди з Вашингтоном щодо своєї ядерної програми.
Слід зазначити, що міністр оборони США Піт Гегсет розпорядився збільшити кількість літаків на Близькому Сході на тлі більш ніж двотижневої кампанії бомбардувань в Ємені й зростання напруженості з Іраном.
На початку березня Росія погодилася допомогти адміністрації Трампа у переговорах з Іраном щодо його ядерної програми та підтримки антиамериканських сил на Близькому Сході. Однак згодом міністр закордонних справ Ірану заявив, що переговори з Вашингтоном неможливі, якщо США не змінять свою політику тиску.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Іранська влада плюнула Трампу в очі: чи готові США до жорстких дій appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією