fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Інформвійна Путіна: як Росія створює у світі передчуття нової великої війни

7 грудня мають відбутись онлайн-розмова президента Сполучених Штатів Джо Байдена та його російського колеги Володимира Путіна. Сторони підтвердили, що обговорять ситуацію в Україні та розширення НАТО на схід. Новим перемовинам Байдена і Путіна, передувала низка агресивних дій Кремля, починаючи від газового шантажу Європи й закінчуючи концентрацією російських військ біля України. Останньою заявою Кремля стала вимога “безпекових гарантій” від НАТО, які передбачають відмову від членства України в Альянсі. 
PRM.UA проаналізував, які інформаційно-психологічні заходи проводить Росія для створення атмосфери війни у світі заради досягнення своїх геополітичних цілей.
Передчуття великої війни: інформаційна агресія Путіна проти України і Заходу

Для отримання від Європи та США поступок щодо запуску газопроводу “Північний потік-2” та послаблення підтримки України з боку Заходу Кремль використовує багато інструментів. Зокрема інформаційну складову, яка завжди була вагомим чинником гібридної війни Путіна проти цивілізованого світу. Так, після переговорів президентів Росії та США у Женеві, Джо Байден сказав, що Путіну було дано пів року на виконання своїх зобов’язань по “мінським домовленостям”. Однак відомо, що увесь відведений йому час Кремль не лише ігнорував “мінськ”, але й всіляко намагався дестабілізувати Україну.

Байден та Путін 7 грудня обговорять Україну та відносини між США та Росією

Тепер, коли відведені Путіну шість місяців пройшли, він хоче нових перемовин з президентом США. Вимоги Кремля були озвучені не лише Путіним, але й його оточенням. Зокрема секретарем Радбезу РФ Миколою Патрушевим, заступником глави Радбезу Дмитром Медведєвим, експомічником президента РФ  Владиславом Сурковим.
Так, у своїй статті про єдність українців, білорусів та росіян Путін відстоював тезу про недоцільність європейського вектору України. Історичні маніпуляції стали підґрунтям для заяви про нібито “несамостійність Української держави”.
На думку очільника Кремля, українці, як і росіяни та білоруси. є нащадками Давньої Руси, яка була найбільшою державою Європи.  А після хрещення Київської Русі народи об’єдналися не лише завдяки спільній мові, а й релігії.
У матеріалі йдеться також про те, що Володимир Ленін у 1918 переконав так звану Донецько-Криворізьку республіку діяти в складі України. Ця республіка була проголошена на території нинішніх південно-східних областей.
У 1939 році після поділу Польщі з Німеччиною до складу УРСР включили західноукраїнські землі, в 1940 році – Бессарабію і Північну Буковину, в 1948 році – чорноморський острів Зміїний, а в 1954 рік – Крим.

Байден за підсумками переговорів з Путіним проведе розмову з Зеленським – ЗМІ

Крім того, Путін нагадав, що в 1945 році Закарпатська Україна виступала за приєднання до Радянського союзу на правах окремої республіки, але її включили до складу Української РСР.
“Таким чином, сучасна Україна – цілком і повністю дітище радянської епохи. Ми знаємо і пам’ятаємо, що значною мірою вона створювалася за рахунок історичної Росії. Досить порівняти, які землі возз’єдналися з російською державою в XVII столітті і з якими територіями УРСР вийшла зі складу Радянського Союзу”, – зазначив Путін.
Згодом у виданні “Комерсант” заявилась стаття Медведєва, який у хамському тоні заявив про “безглуздість контактів з чинним українським керівництвом”, яке нібито підпорядковується Білому дому.
Медведєв називає його “людиною, яка має певні етнічні корені, все життя говорила російською мовою. Більш того, працювала в Росії та отримувала значні кошти з російських джерел”. Російський посадовець наголошує, що Зеленський “відмовився від своєї ідентичності та почав служити найбільш оскаженілим націоналістичним силам України”.
Медведєв вдається до порівняння Зеленського з колаборантами минулого століття: “коли представники єврейської інтелігенції у нацистській Німеччині з ідейних причин попросилися б на службу в СС”.
Чиновник у хамському тоні звинуватив Київ у прийнятті “ублюдочного” закону про корінні народи України. Медведєв чомусь переконаний, що український президент хоче стати “найбільшим націоналістом” і “молитись про блаженну пам’ять Бандери й Шухевича”.

Масштабна ескалація з боку Росії можлива наприкінці січня — Резніков

Після закидів на адресу Зеленського Медведєв продовжує давню російську тему про зовнішнє управління, під яким нібито знаходиться Україна.
“Українські керівники нинішньої генерації – люди абсолютно несамостійні… Держава знаходиться під прямим іноземним управлінням” – заявив заступник глави Радбезу РФ, маючи на увазі США та Євросоюз, які нібито керують Україною.
Далі Медведєв наголошує, що США начебто нічого не потрібно від України, окрім протистояння з Росією і створення того, що Путін у своїй статті назвав “анти-Росією”.
Про нібито використання Заходом України у своїх цілях заявив секретар Радбезу РФ Микола Патрушев під час інтерв’ю російському виданню “Аргументи і Факти”. За словами посадовця, в Україні “будь-якої миті може спалахнути”.
“Установивши свій протекторат в Україні, Захід зруйнував економіку цієї країни, довів суспільство до безправ’я, а окремі верстви населення до зубожіння. Будь-якої миті в Україні може спалахнути так, що мільйони українців побіжать шукати притулок в інших країнах”, – сказав Патрушев у відповідь на запитання журналіста про вплив Заходу на пострадянські країни.
Заява Патрушева прозвучала в розпал загострення відносин між Росією та західними демократичними країнами, а також концентрацією російських військ поблизу українських кордонів. Отже, завдяки гучним заявам та військовим маневрам Росія змусила Захід зосередити увагу на ймовірності повномасштабної агресії РФ проти України.

США готові забезпечити України засобами захисту від агресії РФ – Пентагон

Так, видання  The Washington Post повідомило, що останнім часом в соцмережах почали з’являтися відео з російськими військовими потягами, переміщують велику кількість військової техніки, зокрема танки й ракети на півдні та заході Росії.
Згодом Politico опублікувало супутникові знімки, які засвідчують концентрацію військ РФ біля України та Білорусі. На фотографіях зафіксоване скупчення бронетанкових підрозділів і самохідної артилерії разом з наземними військами біля російського міста Єльня Смоленської області.
Наступного дня у Пентагоні заявили, що Сполучені Штати продовжують відстежувати ситуацію на кордоні між Україною та Росією. В оборонному відомстві США зазначили, що будь-які агресивні дії викликають занепокоєння у Білому домі.
Пізніше, в інтерв’ю Military Times очільник ГУР МОУ Кирило Буданов повідомив, що Росія зосередила біля України понад 92 тисячі військових. За словами розвідника, атаці РФ передують серії психологічних операцій, які зараз проводяться, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій країні та спровокувати протести.
Очільник ГУР припускає, що атака включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з наступними десантними ударами на сході, десантними нападами в Одесі та Маріуполі та супроводжуватиметься меншим вторгненням через Білорусь. Буданов наголосив, що військові навчання “Захід-2021” на початку цього року продемонстрували, що Росія може одночасно перекинути понад 3500 військовослужбовців повітряно-десантних і спеціальних операцій.

Кремль активно готується до нового військового вторгнення в Україну – ЗМІ

Кирило Буданов запевнив, що можлива майбутня атака буде набагато руйнівнішою, ніж це було у 2014 році. Він підкреслив, що наразі РФ збільшує кількість військ та озброєння в окупованому Криму і стягує системи балістичних ракет малої дальності “Іскандер” та інше озброєння до кордону. Водночас він заперечив, що жорсткі погодні умови у січні-лютому можуть завадити Росії напасти на Україну.
Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко вважає, що метою Росії є не загарбання нових українських територій, а змушення Заходу до запуску газопроводу “Північний потік-2”.

Путін повторює весінній сценарій, коли він підвищував ставки, брякав зброєю біля українських кордонів. Тоді Байден сказав, що Путін – убивця, для президента РФ це був виклик і своєрідна делегітимізація. Путіну було важливо змусити Байдена подзвонити йому, а потім зустрітися. Це була перша, тактична мета Путіна. А стратегічною метою був “Південний потік-2”, який не могли добудувати через американські санкції.

Олексій Гончаренко народний депутат фракції Європейська Солідарність

“Тоді Путін максимально збільшував напругу в світі для досягнення своїх цілей. І треба зізнатись, що він їх досяг. Зустріч Байдена і Путіна відбулась, а потім Кремль разом з Меркель домоглися часткового зняття санкцій з ПП-2, що дозволило його добудувати. І тепер у Путіна нова задача – запустити “Північний потік-2”, – додає політик.
Публіцист і телеведучий Віталій Портников нагадує, що Путін сам говорив про своє вдоволення напруженням, яке викликали на Заході агресивні дії Кремля.

Можливо, Путіну зараз вигідно створювати атмосферу 2008 року, коли він готувався загарбати Грузію. Йдеться про створення у світі передчуття війни, з якою може не бути виходу. Очевидно, що Путін насолоджується тим, що йому це вдається. Адже під час свого реваншистського виступу на розширеній колегії МЗС РФ Путін говорив дипломатам, що йому подобається та напруга, яка виникла на Заході в результаті агресивних дій Кремля. Зокрема через накопичення російських військ на кордоні з Україною.

Віталій Портников публіцист, телеведучий

Він додає, що агресія РФ створює тло, на якому Путін хоче провести віртуальний саміт з президентом США Байденом.
“Адже якщо для Вашингтона важливо знайти порозуміння з Кремлем з приводу стратегічних питань безпеки у світі, то для Путіна важливо шантажувати Байдена. Путін також говорить про плату за припинення цього шантажу – це відмова Заходу від підтримки України. Відмова погоджуватися з тим що Україна є суверенною державою і має право на самостійний вибір зовнішньополітичного курсу. Також має бути зупинений рух України до євроатлантичної інтеграції. Тобто країни НАТО мають гарантувати Росії, що Україна ніколи не стане членом Альянсу. Одним словом, йдеться про полегшення Путіну завоювання держави, яку ніхто не буде захищати”, – каже Портников.
Він також порівнює дії Путіна з його політичними попередниками – Гітлером і Сталіним, які перед початком Другої Світової війни також створювали напруження у світі.
Гра кремлівського васала: як Лукашенко допомагає інформаційній війні Путіна

Паралельно з агресивними діями Кремля почав діяти самопроголошений правитель Білорусі Олександр Лукашенко. Згадаймо заяви “батьки” про готовність підтримати загарбання Росією нових українських територій, а також визнання окупованого Криму “де-юре і де-факто російським”. Водночас диктатор  намагається дестабілізувати ситуацію на кордоні з Польщею, перекинувши до західних білоруських кордонів тисячі біженців з Іраку й Афганістану.

США планують ввести санкції проти РФ для запобігання вторгненню в Україну – ЗМІ

“Вони (Захід і Україна) чудово розуміють: якщо вони знову розв’яжуть війну на Донбасі або десь на кордоні з Росією, Білорусь осторонь не залишиться. І цілком зрозуміло, на чиєму боці буде Білорусь…Вони це розуміють, тому почали посилювати свій північний, білорусько-український кордон. Хоча до цього жодних фактів причин сьогодні немає. Там абсолютна тиша і навіть спокійніше, ніж було раніше”, – додав він” – заявив Лукашенко.
За словами диктатора, ЗСУ активізувалися на кордоні через “загрозу нападу РФ”, про яку йому нічого невідомо. Водночас білоруський правитель наголосив, що Кремль попередить його про можливий напад на Україну.
“У мене таких відомостей про планований напад Росії на Україну немає. Але якби такі задуми були, то білоруські військові, в тому числі я, про це знали б. Нас би повідомили”, – підкреслив Лукашенко.
Щодо окупованого Криму диктатор наголосив, що між ним і Путіним немає суперечностей щодо того, кому належить півострів.
“Крим, де-факто, – це російський Крим, а після референдуму і де-юре Крим став російським”, – заявив Лукашенко в одному з інтерв’ю.
Паралельно з інформаційними вкидами “батька” створює напругу на східних кордонах Європи. Основний удар прийшовся на Польщу, біля кордонів якої перебувають кілька тисяч нелегалів. Їх привозять літаками до Білорусі, після чого силовики їх організовують, оснащують всім необхідним і приводять до білорусько-польського кордону.

Гібридна війна чужими руками: як Путін використовує Білорусь для дестабілізації України та Європи

Про спроби мігрантів потрапити до Польщі повідомив речник уряду Пьотр Мюллер, а також голова польського Бюро нацбезпеки Павел Солох.
“Одночасно наші служби інформують, що на територію Білорусі увесь час прибувають літаки з арабських країн, що сприяє збільшенню на території Білорусі осіб з цих країн, які намагатимуться перетнути польський кордон”, – зазначив Мюллер.
Згодом польський президент Анджей Дуда заявив про координацію мігрантів білоруськими спецслужбами, назвавши це “гібридною атакою проти Польщі”.
“Ті групи мігрантів, які вирушили до польського кордону, ті кілька тисяч осіб були під контролем білоруських спецслужб, які в останній момент вивели цих людей зі звичайної дороги в ліс для того, щоб атакувати кордон Польщі та Білорусі, де немає прикордонного переходу”, – наголосив польський лідер.
Водночас він підкреслив, що країна готова до різних сценаріїв в умовах нинішньої кризи.
“Це гібридна акція білоруського режиму проти Польщі та ЄС… Це агресивні дії, яким ми повинні дати відсіч, це виконання наших обов’язків як члена ЄС”, – запевнив Дуда.
У Євросоюзі розуміли вплив Кремля на білоруського диктатора, вирішити міграційну кризу спробували через переговори з Путіним. Так, виконуюча обов’язки канцлера Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови з президентом РФ закликала його вплинути на Лукашенка й зупинити потік мігрантів до ЄС. Своєю чергою Путін запропонував “налагодити обговорення проблем у прямих контактах представників країн – членів Євросоюзу з Мінськом”.

Порошенко закликав до санкцій проти режимів Путіна і Лукашенка за міграційну кризу на кордонах ЄС

Така заява виглядала як відверте знущання, адже Путін знав, що Європейські країни не можуть говорити напряму з Лукашенком, оскільки не визнають його режим легітимним. Втім, через деякий час Меркель все ж подзвонила Лукашенку й домовилась про вжиття заходів щодо депортації біженців назад, до країн проживання. Однак переговори не допомогли й наразі мігранти роблять все нові спроби потрапити в Польщу, а звідти – у Німеччину.
Таким чином, у Кремлі вміло використовують Білорусь як ще один важіль тиску на Захід. Як відомо, Польща та країни Балтії є найбільш опозиційними європейськими державами відносно проєкту “Північний потік-2”. Саме ці країни послідовно виступали проти запуску російського газогону в обхід України та говорили про енергетичну зброю Кремля, якою стане ПП-2.
Після початку інтеграційних процесів Білорусь також перетворюється на геополітичну зброю свого російського васала, який завжди використовував дестабілізацію для розв’язання зовнішньополітичних питань. Зайвим свідченням цього стала заява Лукашенка про готовність перекрити Європі транзит газу, якщо Польща закриє кордон з Білоруссю.
“Польща нас лякає, що закриє кордон. Будь ласка, закривайте: менше втікачів туди буде переміщуватися. Питання не в цьому… А якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Через Україну не пройде: там російський кордон закритий. Через Прибалтику доріг немає. Якщо ми закриємо для поляків і, наприклад, для німців, що буде тоді? Ми не повинні, захищаючи свій суверенітет і незалежність, зупинятися ні перед чим”, – заявив Лукашенко.

На польсько-білоруському кордоні перебуває до чотирьох тисяч мігрантів, чутно постріли

Йдеться про транснаціональний магістральний експортний газопровід “Ямал-Європа”, прокладений через територію Білорусі. Самопроголошений президент країни вже заявляв, що за останній час обсяги транзиту газу з РФ на Захід значно збільшилися.
“Ми обігріваємо Європу, а вони нам ще погрожують, що закриють кордон. А якщо ми перекриємо природний газ туди? Тому я керівництву Польщі, литовцям та іншим безголовим порекомендував би думати, перш ніж говорити”, – заявив він та додав, що МЗС має “попередити всіх у Європі”, якщо вони впровадять додаткові “неприйнятні для нас санкції, ми повинні відповідати “Як відповідати, ми з вами домовлялися пів року тому”, – сказав Лукашенко.
Втім, білоруський диктатор сам загнав себе у глухий кут, коли почав репресії проти своїх громадян та опинився у міжнародній ізоляції. Наразі ж у диктатора немає іншого вибору, окрім як діяти у російському фарватері.
Позиція союзників: чи налаштовані в Україні й на Заході протидіяти Кремлю

Напередодні переговорів президентів Сполучених Штатів та Росії позиція Заходу видається більш ніж рішучою. Держсекретар США Ентоні Блінкен та глава МЗС Росії Сергій Лавров влаштували привселюдну суперечку на зустрічі членів Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ. Під час неформальної вечері учасників саміту в Стокгольмі (Швеція), яка відбулася 1 грудня, Блінкен та Лавров майже кричали одне на одного.

Військова напруга зростає: чи наважиться Путін на повномасштабне вторгнення в Україну

Російський міністр заявив, що ОБСЄ має погодитися з думкою Москви про те, що події 2014 року в Україні були “державним переворотом” і звинуватив ЄС та НАТО в “придушенні інакомислення” за допомогою санкцій проти Росії.
Блінкен у відповідь нагадав, що під час Революції Гідності лояльні тодішньому українському президенту Віктору Януковичу силовики убили понад 100 мирних протестувальників. Блінкен також нагадав Лаврову, що НАТО – це оборонний союз.
Згодом американські ЗМІ повідомили, що про можливість ввести нові санкції проти Росії для стримування Москви від вторгнення в Україну. Під обмеження може потрапити оточення президента РФ Володимира Путіна, енергетичні компанії та російський держборг.
“Ми склали дуже агресивний пакет (санкцій проти Росії)”, – сказав один з американських високопосадовців.
Він попередив Росію, що у разі вторгнення в Україну США та Європа запровадять найгірші економічні санкції, які будь-коли застосовувалися до країни, за межами Ірану та Півночі. Корея.

Росія демонструє готовність до військового вторгнення – Україна в ОБСЄ

За інформацією співрозмовників телеканалу, санкції можуть торкнутися оточення Путіна, російських енергетичних компаній і банків, а також державного боргу Росії. Крім того, обмеження передбачають відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT.
Ще одним свідченням підтримки України з боку США стала розмова глави Держдепу Ентоні Блінкена з президентом Зеленським напередодні переговорів Байдена і Путіна.
“Узгодили позиції з Блінкеном перед розмовою президентів Байдена та Путіна”, – написав Зеленський.
За його словами, у ході бесіди з американською стороною досягнуто домовленості й надалі діяти спільно та скоординовано. Зеленський подякував держсекретарю за підтримку України.
У Пентагоні також висловили солідарність з Києвом і заявили про готовність забезпечити ЗСУ всім необхідним для захисту територіальної цілісності й суверенітету України. Так, міністр оборони США Ллойд Остін наголосив на тому, що Україна повинна мати ресурси, необхідні для самооборони. Проте він відмовився уточнити, яку саме додаткову допомогу США можуть надати українським військовим.

Демократія проти диктатури: чи готовий Захід до жорсткого протистояння з Росією

“Ми й надалі збираємося робити усе можливе, щоб допомогти Україні захистити свою суверенну територію”, – сказав Остін.
У Європейському Союзі теж зайняли тверду позицію у питанні російсько-української війни. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що навіть у найгіршому випадку, якщо Росія почне повномасштабний наступ, Євросоюз буде на боці України.
“Ми з Україною. Нехай всі задумаються про наслідки”, – зазначив Боррель.
Він підкреслив, що Європа і США повинні працювати, щоб уникнути вторгнення Росії до України.
“Ми використовуємо наші дипломатичні навички, щоб змусити Росію зрозуміти, що це буде серйозним порушенням міжнародного права. Мої слова не повинні бути неправильно витлумачені. ЄС буде твердо стояти за Україну”, – підкреслив дипломат.
Питання запуску російського газопроводу “Північний потік-2” також передуває на паузі через принципову позицію Німеччини, яка призупинила сертифікацію газогону. А нещодавно представниця мінекономіки ФРН Ніна-Марі Гюттлер наголосила, що без завершення сертифікації ПП-2 не буде запущений.

Для “захисту” кордонів: Росія планує розмістити вогнемети поблизу кордону з Україною, Кавказу та окупованого Криму

“Сертифікацію поки що не завершено. Поки цього не сталося, “Північний потік-2″ не може бути прийнятий в експлуатацію”, – заявила Гюттлер.
В Україні відчувають підтримку Заходу й судячи з офіційних заяв не збираються йти на поступки РФ. У Міноборони України закликали США, Канаду і Велику Британію надати оперативну військову допомогу для стримування російської агресії. На цьому наголосив голова оборонного відомства Олексій Резніков в інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail.
За його словами, Україні потрібна “швидка відповідь” з боку союзників, яка б допомогла їй розв’язати проблему нестачі воєнної техніки. Він наголосив, що важливим буде розміщення американських, британських та канадських солдатів у тих місцях, де Росія зможе їх побачити.
“Було б добре, якби канадські інструктори… були розміщені у Харкові, Маріуполі, Краматорську, Одесі та на острові Зміїному. Разом із представниками Великої Британії, США, на двосторонніх платформах, без НАТО. Над цими територіями повинні майоріти три прапори – прапор Канади, прапор США та прапор Великої Британії. Те, що ви тут, було б також хорошим знаком для росіян”, – сказав Резніков.
Водночас він зауважив, що коли справа заходить про підтримку України, то Канада, США та Британія були більш схильні кидати виклик агресивній поведінці Путіна, аніж деякі європейські держави.
“Я думаю, що англо-саксонські союзники більші реалісти та розуміють всі ризики”, – сказав міністр, додавши, що Польща та Литва також добре підтримували Україну, оскільки мають власну історію відносин з Росією.

Україна може стати для Росії новим Афганістаном – сенатор США

Українські політики також висловили свою позицію щодо переговорів Байдена і Путіна. Так, п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко висловив сподівання щодо майбутніх перемовин лідерів США та РФ.
Порошенко зазначив, що Джо Байден – віддана свободі і демократії, дуже компетентна і професійна людина, яка дуже любить Україну і добре розбирається в українських питаннях.
“І в цих умовах, безумовно, позиція, яку, я сподіваюся, буде висловлено під час цієї розмови, є дуже важлива для України”, – сказав Порошенко.

Пункт номер один. Те, за що ми трималися п’ять років мого президентства – нічого про Україну без України. Тому важливо, щоб і наші європейські, і наші американські союзники і до, і після розмови чітко координували свої дії з українською владою, українською державою, українським народом.

Петро Порошенко п’ятий президент України, лідер партії Європейська Солідарність

“Друга позиція. Росія не має і не буде мати право вето на вступ України до НАТО, на розширення НАТО на схід. Більше того, це питання не є питанням, яке важливо для самої України. Це точно тест – чи існує НАТО сьогодні, чи ні. Бо якщо Путін отримає можливість диктувати НАТО волю, висувати НАТО ультиматуми, тоді немає ніякого сенсу в існуванні НАТО. Я дуже тішуся, що Путін отримав дуже потужну і залізну відповідь в тому сенсі, що ніяких ультиматумів Росія НАТО висувати не буде”, – підкреслив Порошенко.

Вторгнення Росії до України: в Польщі заявили, що загрозою нападу РФ перевіряє реакцію Заходу

За його словами, ініціатива Кремля і Путіна щодо так званої європейської зони безпеки може почати розглядатися лише тоді, коли Росія повернеться в зону дії міжнародного права, з якої вона вийшла з перших годин захоплення Криму і агресії проти нашої держави на Донбасі.
“Отже, передумовою для будь-яких переговорів щодо зони безпеки є відновлення українського суверенітету і звільнення окупованих Криму і Донбасу, повернення їх до складу України”, – сказав лідер “ЄС”.

Четверта дуже важлива позиція – це термінове відновлення Нормандського формату, який був започаткований у 2014 році. Адже це не просто позиція Німеччини та Франції – це позиція Європейського Союзу, США, НАТО. Мати таких сильних союзників за спиною – це означає сильну Україну і сильну переговорну позицію. Жодних тет-а-тетів, жодних “междусобойчиков”, які є шкідливими і небезпечними для України.

Петро Порошенко п’ятий президент України, лідер партії Європейська Солідарність

Порошенко також сказав, що Україна б вітала призначення спеціального представника США для координації роботи в Нормандському форматі, оскільки це свого часу було зроблено. Ще одною важливою умовою лідер української опозиції назвав виконання Росією всіх пунктів Мінських домовленостей.

НАТО бачить суттєве нарощування військ РФ на кордонах з Україною

Отже, попри численні психологічно-інформаційні операції Кремля йому не вдалось змінити позицію Заходу щодо України. Ймовірно, метою Путіна були переговори з лідером США, які відбудуться 7 грудня. Однак, судячи з офіційних заяв Білого дому, у Кремлі можуть залишитись невдоволеними змістом цієї розмови. Адже від початку нової концентрації російських військ біля України  Вашингтон не зробив жодної компромісної заяви, яка б могла свідчити про готовність США піти на поступки Путіну.
Навпаки, риторика Білого дому стала жорсткішою, рішучість щодо підтримки України зросла. Це дозволяє сподіватись, що наслідки перемовин лідерів США та Росії будуть для України позитивними, а Кремль почне зменшувати градус напруги.
Нагадаємо, Байден за підсумками переговорів з Путіним проведе розмову з Зеленським – ЗМІ.
Зазначимо, що в той час українська влада продовжує заперечувати загрозу, пов’язану зі скупченням російських військ та техніки поблизу кордонів України, президент США Джо Байден терміново відправив до Москви на переговори директора ЦРУ Бернса.
Проте начальник Генштабу Збройних сил України Сергій Шаптала вкотре заперечив концентрацію російських військ на кордоні України.
Раніше у виданні Politico зауважили, що Росія знову концентрує війська й озброєння на кордоні з Україною. Це підтверджують комерційні фотографії з супутника.Однак у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України спростували інформацію щодо додаткового перекидання збройних сил РФ до кордону. Там вважають, що поширення у ЗМІ та мережі подібних повідомлень є елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій.
Крім того, видання The Washington Post написало про те, що Росія почала стягувати свої війська до кордону з Україною після того, як у Білорусі закінчилися спільні російсько-білоруські військові навчання “Захід-2021”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Інформвійна Путіна: як Росія створює у світі передчуття нової великої війни appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією