Очікується, що загальна тенденція уповільнення темпів інфляції збережеться.
У Міністерстві економіки вважають, що попит з боку населення скоротився, а це впливає на зростання інфляції. Про це йдеться у огляді інфляції Мінекономіки.
Наголошується, що умови формування споживчих цін стабілізувалися і наразі визначаються переважно наслідками падіння сукупного попиту.
Крім того, у серпні завдяки суттєвому надходженню на ринок нового врожаю за відносної незмінності інших факторів сталося падіння внутрішніх цін (на 1,4%), що й забезпечило повернення темпів річної інфляції до однозначних чисел – 8,6%.
За даними Мінекономіки, до цього додається фіксація тарифів на комунальні послуги та регулювання цін на деякі товари. На ціни також впливає стабільний курс гривні, забезпечений обмеженнями НБУ та значною фінансовою допомогою від зовнішніх партнерів.
У Кабміні очікують збереження впливу достатніх обсягів пропозиції в сегменті продтоварів на тлі певного ситуативного сезонного зростання попиту в деяких сегментах, що, в будь-якому випадку, не вплине на загальний тренд уповільнення річного темпу інфляції, зазначено в огляді.
Втім, овочі зараз дорожчають. Раніше аналітик «Українського клубу аграрного бізнесу» Максим Гопка пояснив, чи підвищаться ціни на овочі восени і чи будуть вони доступні українцям.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну