Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський вибачився в України за те, що фермери висипали зерно в неділю, 11 лютого
Про це йдеться в повідомленні Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.
Він назвав висипання зерна “не зовсім адекватною формою протесту”, але водночас додав, що до неї “часто вдаються фермери в різних країнах”.
“Фермери не опанували свої емоції, але слід пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. Напередодні весняно-польових робіт у них немає грошей на купівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їх відчай”, – йдеться у заяві польського міністра.
Секерський зазначив, що підтримує прямі переговори як найкраще розв’язання складних проблем.
“Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий акт відчаю і прошу розуміння їхньої надзвичайно складної ситуації. Ми ведемо технічні переговори з українським Міністерством сільського господарства, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили наплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків”, – підкреслюється в заяві міністра.
Водночас він назвав “не зовсім стриманою” реакцію української влади. На його думку, “занадто різкою була форма заяв заступника міністра економіки, а раніше міського голови Львова, інші українські політики також були надто емоційними у своєму спілкуванні”.
“Я розумію невдоволення української влади до труднощів з експортом сільськогосподарської продукції. Я також повністю усвідомлюю, що торгівля йде в обох напрямках, і ми також експортуємо в Україну”, – додав Секерський.
Він вважає, що “польські фермери допомагали Україні і хочуть допомагати й надалі”.
Польські фермери заблокували ще один пункт пропуску на кордоні з Україною: подробиці
“Однак вони хотіли б, щоб ця допомога йшла на користь українському бюджету, на користь фермерам, а не олігархам, які володіють величезними площами землі для вирощування зернових та інших видів сільськогосподарського виробництва. Саме вони в основному стоять за цим величезним імпортом, який підриває стабільність агропродовольчих ринків в Європі”, – додав міністр.
Як повідомлялося, 11 лютого польські фермери продовжували блокувати два пункти пропуску на кордоні з Україною. 12 лютого їхня кількість може збільшитися.
Напередодні у Держприкордонслужбі інформували, що 10 лютого польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині” на кордоні з Україною. На вʼїзд очікують 220 вантажівок, оформлення та пропуск транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі.
Раніше польські фермери заблокували один з пунктів пропуску на кордоні з Україною – “Медика-Шегині”.
Нагадаємо, польські фермери анонсували новий страйк з блокування кордону з Україною. Загалом планується перекрити всі переходи українсько-польського кордону, а також дороги й автомагістралі по всій країні з 9 лютого до 10 березня.
До слова, 16 січня повідомлялось, що польські перевізники, які блокують три пункти пропуску на кордоні з Україною, припинять свій протест до 1 березня за угодою, яку уклали протестувальники й уряд Польщі.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну