fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Хибна теза про “п’ять територій”: що реально вирішували Путін і Віткофф у Москві

Тези спецпредставника Стіва Віткофа за результатами зустрічі з кремлівським диктатором Володимира Путіна про “п’ять територій” є досить сумнівними. А оскільки сам Віткофф не є державним посадовцем, тому не варто розцінювати його заяви як офіційну позицію адміністрації США.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм ГО “Український центр суспільного розвитку”.
“Як взагалі політикам спиться? Мені здається, що Віткоффу нормально. Бо, в принципі, нести те, що він несе, вибачте, говорити те, що він говорить, можна або маючи суперчисте сумління, або бути під гіпнозом, або бути просто дуже цинічною людиною і особливо не звертати увагу на якісь там речі”, – зазначив Рейтерович, коментуючи заяви спецпредставника Дональда Трампа після зустрічі з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.

Зміна пріоритетів: Путін та Віткофф домовились, але не про Україну

“Я не знаю, про які так звані п’ять територій він говорить. Ми можемо здогадуватися, що, скоріше за все, росіяни мають на увазі Крим плюс чотири області: Донецьку, Луганську, Запорізьку, Херсонську. Але дехто каже, що, може, Крим він і не має на увазі, а має на увазі ще й Харківську область. Ну, от навіть такі розмови ходять”, – зауважив політолог.
При цьому він поставив під сумнів тезу про “п’ять територій”, оскільки вони апріорі не можуть бути темою переговорів.
“Якщо Віткофф реально уповноважений Трампом вести перемовини і вислуховувати без жодних застережень заяви Росії про п’ять територій, то в таких перемовинах, мабуть, немає жодного сенсу. Тому що треба говорити про те, що Росія не контролює чотири українські області повністю. Вони навіть Луганську на 100% не контролюють. І, відповідно, визнавати це як території, які належать хай і в якості тимчасово окупованих Росії, – це вже неправильний певний посил. Тому, мені здається, ми будемо ще мати деякі проблеми”, – розмірковує Рейтерович.
Водночас політолог нагадав, що Стів Віткофф не є державним посадовцем, тому не варто розцінювати його заяви як офіційну позицію адміністрації США.
“Все ж таки це говорить людина, яка не є якимось офіційним чиновником. Так, він спецпредставник, але це все ж таки трошки поза урядом, який існує в Сполучених Штатах. У нього є певна ностальгія щодо Росії, яка пов’язана з вигідними комерційними можливостями. Це те, що йому дуже подобається, і те, що він, мабуть, хотів би реалізувати. Ну, слухайте, в нього родина, діти, онуки. Одного онука, до речі, Дональдом звати, останнього, який народився. Співпадіння таке цікаве просто… І він хоче, звичайно, заробляти, їм щось там залишити”, – пояснює Рейтерович.

Провал комунікації зі США: навіщо Банкова закрила професійних дипломатів в Україні

Нагадаємо, 11 квітня спецпредставник американського президента Стів Віткофф та очільник Кремля Володимир Путін провели перемовини, які тривали близько 4,5 годин. Напередодні зустрічі Віткофф заявляв, що найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні було б підтримати вимоги РФ і передати під російський контроль чотири українські області.
Згодом спеціальний представник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф назвав переговори з очільником Кремля Володимиром Путіним минулого тижня “переконливими”, сказавши, що вони обговорювали кроки, які могли б покласти край війні в Україні та, можливо, призвести до можливостей для бізнесу. “Ключ до загальної угоди обертається навколо “п’яти територій”, – сказав Віткофф, не надавши більше деталей.
Тим часом Президент України Володимир Зеленський рішуче відкинув ідею включення до потенційної мирної угоди з Росією пункту про визнання окупованих територій, яку озвучив спецпредставник Дональда Трампа Стів Віткофф. Зеленський наголосив, що подібні пропозиції перетинають червоні лінії української державності та не можуть бути предметом жодних переговорів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Хибна теза про “п’ять територій”: що реально вирішували Путін і Віткофф у Москві appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією