fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Грузинський сценарій” на Донбасі й фатальна помилка Кремля: до чого призведе визнання РФ терористів “Д/ЛНР”

Державна дума Російської Федерації 351 голосом підтримала постанову про звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням офіційно визнати “незалежність” терористичних угруповань “ДНР” та “ЛНР”, які контролюють частину окупованого Росією Донбасу під вивіскою однойменних “республік”.
Як зазначили в Міністерстві закордонних справ України, визнання Росією так званих “Д/ЛНР” означатиме її свідомий вихід із Мінських домовленостей. А такий крок, додали у відомстві, завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню ситуації на сході Україні. Подію згодом прокоментував й президент РФ Володимир Путін. “Виходитиму з того, що ми повинні все зробити для розв’язання проблем Донбасу. Насамперед виходячи з нереалізованих можливостей мінських угод”, – заявив він.
PRM.UA зібрав найактуальніші думки українських політиків, експертів та оглядачів щодо скандального рішення парламенту РФ.
На думку політолога Володимира Горбача, цим рішенням у Кремлі вирішили підсолодити свою поразку у протистоянні з країнами Заходу та Північноатлантичним альянсом. Водночас можливістю офіційного визнання псевдореспублік “Д/ЛНР” російське керівництво розпочинає новий раунд гри та отримує важелі для тиску як на західних союзників України, та й на офіційний Київ.

Зеленський пообіцяв Шольцу внести законопроєкти щодо особливого статусу Донбасу та вибори в ОРДЛО

“По-перше, Кремлю потрібно чимось перебити гіркоту своєї політико-дипломатичної поразки, пов’язаної з фактичною відмовою США і НАТО піддатися на ультиматум РФ.
По-друге, треба чимось тиснути на офіційний Київ, оскільки Україна не піддається ні внутрішній дестабілізації, ні суспільній паніці, ні енергетичному шантажу, ні морській блокаді тощо”, – пише експерт.

По-третє, створюється “вагомий” аргумент для тиску на Німеччину та Францію як учасників Нормандської четвірки, бо це означатиме їхній дипломатичний провал як посередників. Це може бути головним “козирем” Путіна для шантажу на переговорах у нормандському форматі, якщо він на них погодиться. Тому швидкого “визнання”, швидше за все не буде

Володимир Горбач політолог

“По-четверте, це ще й виклик для євроатлантичної єдності Європи та США: а що ви нам зробите? Які у вас санкції? А за що? Давайте подискутуємо? По-п’яте, “визнання”, якщо воно відбудеться, відкриє перспективу укладання “офіційних” військово-безпекових договорів про “захист” і розміщення на території російських військ за аналогією з Абхазією і Південною Осетією”, – зазначає Володимир Горбач.
Втім, зауважує експерт, найголовнішим є те, що “визнанням” терористичних “республік” РФ остаточно скасує так звані Мінські домовленості, а отже, і лінію розмежування, яка ними визначена.

Це відкриє шлях до висунення нових територіальних претензій на неокуповану частину Донецької та Луганської областей. Російськими руками, але під чужим прапором – ЛНР/ДНР

Володимир Горбач політолог

Як вважає політичний експерт Тарас Чорновіл, звернення Держдуми РФ щодо офіційного визнання терористів “ДНР” та “ЛНР” може бути провокацією спрямованою на одноосібний вихід України з Мінських домовленостей. І тут на руку Кремлю може зіграти саме позиція чинної української влади.
“А я вам розкрию один дуже просту “таємницю”. Знаєте, чому зараз усі ті, хто останні пару років узагалі не згадували про Мінські домовленості або й їх підтримували, погіршували через так звану “формулу Штайнмайєра” та голосували за пролонгацію закону, що з них випливає, стали їх ледь не матом крити й вимагати “вийти з цієї зради”? А все дуже просто. РФ із певних своїх міркувань вирішила визнати фейкові окуповані ними території якимось квазідержавами. А це автоматичний і 100% їх вихід з Мінських домовленостей. Вони ж виписані виключно під ОРДЛО як частин України й передбачають якраз способи їх повернення Україні”, – зазначає експерт.
Він вказує на те, що саме та сторона, яка сама виходить із міжнародної домовленості, ще й визнаної на рівні Генеральної асамблеї ООН, той завідомо програє.
“Що треба зробити? Треба, щоб Україна раніше з них вийшла й стала “призвідником” для рашистської “відповіді”. А Україна не вийшла. І Рашу час підтискає. Зараз через “Кремлівську Зозулю” та зелену ОПУ розганяють цю ідею. Далі Кулеба вже заявив, що РФ фактично вийшла з МД (Мінських домовленостей – ред.), а вона ще не вийшла. І далі може бути розіграна комбінація, коли Зеленський або хтось із вищого керівництва оголосить про скасування Україною домовленостей. Як варіант, Кремль може використати аргументом численні заяви від представників влади. МД не формалізовані, тому й нема чіткої процедури виходу з них”, – підкреслює політичний експерт.

Путін прокоментував звернення Держдуми про визнання “Л/ДНР”

“Що далі? Та нічого особливого. Лише Раша заявить уже другою про свій мотив для визнання. А винною знову зроблять Україну. Кажете, що дуже кручено? А як вони вторгнення в Південну Осетію й решту Грузії аргументували? Дуже подібно”, – підсумовує Тарас Чорновіл.
Голосуванням Держдуми РФ за визнання терористичних “ДНР” та “ЛНР” Москва завершує руйнування Мінських домовленостей, переконаний п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко.
“Раніше Кремль роздав там майже мільйон російських паспортів. Провів незаконне голосування до Держдуми. Здійснив економічне поглинання українських регіонів. Наростив постачання зброї туди. Ці та інші кроки з руйнування Мінських угод повністю перевернули ситуацію”, – заявив він.

Відсьогодні Україна має повне право відмовитися від своїх зобов’язань. Слід дати про це знати своїм партнерам. Це не означає, що ми цим правом маємо скористатися негайно — треба знайти альтернативу в рамках політико-дипломатичного врегулювання

Петро Порошенко п’ятий президент України

“Зеленський давно, ще з моменту передвиборчої кампанії, обіцяв запропонувати інший формат. За наявності раціонального зерна — ми готові підтримати його свіжі пропозиції, бо це вже три роки як його відповідальність”, – наголошує Петро Порошенко.
Він нагадав, що так само Зеленський не раз обіцяв дотримуватися Мінських домовленостей.
“І тут теж шанс, — попри все, ще не втрачений, і в його основі – дорожня карта й миротворці. І тут ми теж готові до діалогу. Але влада має стратегічно визначатися, а не шарахатися від формату до формату”, – вважає Петро Порошенко.
Він нагадав, що Мінські домовленості були єдино правильним рішенням для 2014-2015 років, адже вони зупинили наступ росіян в умовах, коли від Волновахи до Києва Україна не мала жодної боєздатної військової частини.
“Вони дали нам кілька років на відновлення і зміцнення армії. На них ґрунтується система санкцій проти РФ, які Росію послаблюють і яких вона так хоче позбутися. Разом із Францією та Німеччиною ми погодили дорожню карту з пріоритетом безпекових питань. Напрацювали план введення блакитних шоломів ООН”, – зазначає п’ятий президент.

Визнання Росією “Л/ДНР” означатиме її свідомий вихід з Мінських угод – МЗС

“Але Мінські домовленості це не Святе письмо, в якому люди нічого не мають права міняти. Якщо життя диктує необхідність інших рішень, їх треба приймати тим, хто взяв на себе відповідальність за країну”, – підкреслив Петро Порошенко.

“Мінськ” — це інструмент, яким або вмієш користатися, або ні. За часів нашої команди Мінські угоди були кувалдою, якою ми били Путіна. Після нас, особливо після згоди на формулу Штайнмаєра — перетворилася на молоток, яким цюкають по пальцях самих себе. Звідки ростуть руки, теж має значення

Петро Порошенко п’ятий президент України

Журналістка Тетяна Ніколаєнко зауважує, що рішення Держдуми РФ, попри усі загрозливі моменти, є стратегічною помилкою Кремля.
“Держдума пропонує визнати незалежність захоплених територій Донецької та Луганської області. Ніяких свіжих думок, ідемо по відкатаній схемі 2014. Думаю, наступати будуть теж за схемою 1918 або часів другої світової.
Тривожно, але. В принципі, таваріщ Путлєр, визнавайте “незалежність”. Це навіть нам на руку. Ніхто нормальний того у світі не визнає, а ви ще раз покажете, що це ви і не думаєте виконувати “Мінськ”.
Старайтесь, Путлєр, старайтесь, щоб Україну таки взяли в НАТО. А в нас є третє бажання для золотої рибки”, – зазначає вона.
За словами політолога Тараса Загороднього, спроба визнання “незалежності” ОРДЛО – це “відповзання” Росії “без втрати обличчя”.

Для України це означає, що вся істерика “Путін нападе ще вчора”, якою ухитували країну останні місяці, закінчується. Ініціатори (Росія і багато хто на Заході, але не всі) розуміють, що ця “п’янка” довго продовжуватися вже не може, тому що вже смішно буде

Тарас Загородній політолог

На думку експерта, своїм рішенням Держдума РФ значно погіршить позиції Москви на міжнародній арені.
“Тепер Україна може з ще більшим натхненням говорити, що ми “ну, дуже хотіли виконувати Мінські угоди, що їсти не могли, але тепер зовсім не можемо, тому що Росія винна”, що виб’є козирі з частини адміністрації Байдена та відвертих російських союзників Німеччини та Франції. Що найпікантніше, що у цей час у Москві канцлер Штольц. Люблять росіяни принижувати своїх ручних собачок”, – зазначає Тарас Загородній.
Тепер, на його переконання, Україна може контратакувати та вимагати нових санкцій проти РФ.
“Не вірю, що ці непорозуміння приймуть (терористичні “республіки” “Д/ЛНР” – ред.) у СНД чи ОДКБ, оскільки решта учасників поставить під питання свій кордон.

Чи можуть “республіки” йти війною на “свої границі” як вони планували (кордони Донецької та Луганської області)? Теоретично можуть, але й без цього могли робити. Тож усім спокійно. Віримо у себе і в українську армію! Разом ми незламна сила, від якої зуби обламає не тільки Росія, а й ще явні та таємні сателіти! А далі слідувати своїм інтересам!

Тарас Загородній політолог

Звернення до президента РФ щодо визнання квазіреспублік на окупованому Донбасі означає одне – продовження війни проти суверенітету і територіальної цілісності України, заявила з трибуни Верховної Ради України народна депутатка від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко.

Це означає одне – що на кремлівському столі лежать десятки сценаріїв розчленування нашої країни. Це означає одне – одноосібний вихід Москви з Мінських домовленостей

Ірина Геращенко народна депутатка

Вона підкреслила, що це ще раз свідчить про те, що Москва до кожного паперу і документу – чи це Будапештський меморандум, чи це великий Договір, ратифікований Верховною Радою України і Державною думою РФ про дружбу і співробітництво, чи це Будапештський меморандум. І до Мінських угод таке саме ставлення.
“Від української влади ми чекаємо їх плану захисту, нашого з вами плану захисту територіальної цілісності і суверенітету України”, – заявила представниця “ЄС”.

Що ми вимагаємо? Перше – негайно санкційні списки відносно кожного покидька з Держдуми, який натиснув на кнопку проти розчленування України. І це наш заклик до всього світу. Друге – переглянути зараз порядок денний, щоб ми з вами приймали закони про підтримку української армії, а не оце все що відбувається

Ірина Геращенко народна депутатка

Як вважає політолог Михайло Басараб, після визнання Росією “ДНР” та “ЛНР” на їхній території неминуче і негайно з‘являться “миротворці” ОДКБ.

Чергова спроба порушити суверенітет України: посольство США про голосування Держдуми щодо “Л/ДНР”

“Чим це загрожує. Це вже буде офіційне, визнане Росією, протистояння ЗСУ і військ Росії по лінії розмежування. На Донбасі зросте ймовірність незамаскованого збройного протистояння між Україною і Росією, з усіма можливими наслідками. Провокацій чекати довго не доведеться. Також, Росія використає тло цієї нової напруги для нових вимог до України. Наприклад, щодо позаблокового статусу або щодо компенсації нами ОРДЛО збитків, завданих війною”, – розмірковує політолог.
Втім, це відкриває Україні й нові можливості .

Які нові можливості для нас. Ми отримуємо залізобетонні підстави вимагати офіційного похорону Мінських домовленостей. Винуватець Росія. Новий агресивний крок Москви також є для України підставою обґрунтувати необхідність якнайшвидшої безпекової інтеграції України з НАТО. Щоб запобігти великій континентальній війні

Михайло Басараб політолог

Висловили свою думку про ініціативу РФ щодо визнання терористів “ДНР” та “ЛНР” й відомі блогери.
“Про “визнання незалежності ЛДНР”.
1. Насамперед визнання ще не відбулося. Держдума лише звернулася до Путіна з цього питання.
2. Думаю, Путін якийсь час буде використовувати це як важіль для шантажу. тут якраз канцлер Шольц до Москви приїхав.
3. Якщо не вийде (сподіваюсь на це) і Путін таки визнає недореспубліки, це означатиме вихід росії з Мінських угод. І це гут, цей шантаж нарешті припиниться.
4. Але якщо й визнає, ніщо ще не скінчиться. У Путіна з’явиться інше поле для улюблених спецоперацій, наприклад:
– ввести в ЛДНР “миротворчі” війська ОДКБ
– включити ЛДНР до складу Союзної держави
– все одно влаштувати провокацію на Донбасі і таки перейти у наступ
Тому сьогодні щось стало трохи зрозумілішим. Деякі варіанти відпали. Та загроза залишилася. Трохи заспокоюємося, але не розслаблюємось”, – написав відомий медіаексперт Роман Шрайк.

Україна має повне право відмовитися від Мінських домовленостей: Порошенко про визнання “Л/ДНР”

На думку блогера, активіста й політичного діяча Віктора Трегубова, яку він висловив на Site.ua, хоча й рішення Держдуми РФ й є спробою Кремля “зберегти обличчя” після поразки колективному Заходу, Росія може вдатися до нової військової агресії проти України.
“Росіяни вісім років намагалися протиснути Мінські угоди у своїй трактовці. Останнім кроком був показовий збір військ у українських кордонів та шантаж Заходу. Погоджуйте відмову від євроатлантичної інтеграції України, або ми влаштуємо війну!” – зауважує він.

Якщо вони зараз визнають незалежність ОРДЛО — вони визнають те, що цей план не спрацював. Донбас, а тим більш обрізаний до третини площі, ніколи не був їхньою ціллю. Ціллю було політичне підкорення України та закриття для неї шляху на Захід. Визнання “республік” — констатація факту, що цього не вийшло, а обличчя зберегти треба

Віктор Трегубов блогер, активіст

“Якщо зрештою Росія, побачивши українську та світову готовність битися, вирішить відкотитися та включити задню — або якщо все ж нападе, але цей напад розвиватиметься для неї не найкращим чином — саме це визнання вони продадуть це своєму населенню як звитяжну перемогу, як порятунок народу Донбасу від української хунти. Саме це дозволить їм зберегти обличчя. Хоча на землі нічого не зміниться”, – продовжує Віктор Трегубов.
Він додає, що за тією самою схемою Росія діяла проти Грузії у 2008 році: “Де-факто результатом війни стало визнання Росією контролю над тими проксі-регіонами, які вона вже й так контролювала. Але вони це подали, як велику та звитяжну перемогу. Плебсу зайшло”.
Проте з Україною наразі трохи інша ситуація – хоча б тому, що на відміну від Грузії, цьому визнанню не передувала поразка української армії. Тому, можливо, РФ ще спробує її влаштувати.

Але поки що все йде не за їхнім планом. Україна встояла. Захід виявився єдиним та кріпким. І старіючому та лисіючому “великому лідеру” вже доводиться думати, як вийти з попередніх “многоходовочок” з мінімальною втратою обличчя та рейтингу

Віктор Трегубов блогер, активіст

Відреагували на скандальне рішення Держдуми РФ щодо терористів на українському Донбасі й російські оглядачі.
“Держдума проголосувала за визнання незалежності ЛНР та ДНР. Судячи з цифр, команда прийшла із Кремля. Володін повідомив, що документ буде надіслано президентові “негайно”. Якщо Путін підпише, подальше уявити нескладно. Якщо вдасться спровокувати Україну на військову відповідь, буде простіше. Якщо не вдасться, відповідь “київської воєнщини” зобразять у кращому вигляді, за словами американців, “під чужим прапором”, – пише відомий російський журналіст та блогер Андрій Мальгін.
На його думку, далі все може піти за сценарієм російсько-грузинської війни 2008 року, яка теж відбувалась на тлі Олімпіади в Пекіні.

Але лишається варіант, що Путін не підпише. Тоді гарантовано постраждає його внутрішній рейтинг. Чи він готовий до цього?

Андрій Мальгін російський журналіст та блогер

Як повідомляв “Прямий”, Верховна Рада готує відповідь на можливе офіційне визнання Росією терористів “Л/ДНР”.
Раніше стало відомо, що Рада Державної Думи Росії ухвалила рішення в лютому розглянути звернення до президента РФ Володимира Путіна про визнання так званих “Л/ДНР”.

Визнання так званих “Л/ДНР” стане причиною нових територіальних претензій РФ до України — Маасікас

Зазначимо, що у Російській Федерації наголосили, що досі не визнали самостійний статус так званої Донецької і Луганської народних республік, тож вони досі лишаються самопроголошеними квазіутвореннями.
Водночас на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей видали вже близько 1,4 мільйона паспортів так званих “республік”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Грузинський сценарій” на Донбасі й фатальна помилка Кремля: до чого призведе визнання РФ терористів “Д/ЛНР” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією