У Грузії заявили, що будуть відстоювати своє суверенне право на вступ до Альянсу, а ультиматуми Росії щодо розширення НАТО на схід суперечать нормам міжнародного права.
Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ Грузії на заяву Кремля, який зажадав офіційно дезавуювати рішення Бухарестського саміту про те, що двері Альянсу відчинені для Грузії та України.
Ніхто не дозволить Путіну змінювати порядок ні в Україні, ні у Європі – Порошенко
“З квітня 2008 року на саміті у Бухаресті лідери країн-членів НАТО ухвалили рішення про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО. Вищезгадане є надзвичайно важливим політичним рішенням, що ґрунтується на консенсусі”, – наголошують у Грузії.
У відомстві підкреслили, що рішення спирається на фундаментальний принцип міжнародного права, за яким усі держави мають суверенне право обирати свій власний зовнішньополітичний курс.
“Разом з тим, це рішення випливає зі статті 10 Північноатлантичного договору, згідно з якою будь-яка європейська країна, яка розділяє принципи Договору та робить внесок у безпеку Північноатлантичного регіону, може стати членом НАТО”, – підкреслили у зовнішньополітичному відомстві Грузії.
Крім того, у МЗС Грузії наголосили, що вступ до НАТО – суверенне рішення країни, яке ґрунтується на волі більшості населення та відображено у Конституції Грузії.
“Будь-яка заява, зроблена третьою стороною щодо перегляду рішення Бухарестського саміту, яка суперечить фундаментальним принципам та нормам міжнародного права, є неприйнятною. Головним викликом європейської та євроатлантичної архітектури безпеки сьогодні є дії РФ, які виявляються в окупації та анексії територій сусідніх країн, нехтуванні базовими принципами міжнародного права та невиконання взятих на себе зобов’язань”, — наголосили у МЗС Грузії.
Гарантії Путіну щодо нерозширення НАТО означатимуть кінець Альянсу і об’єднаної Європи – Порошенко
Нагадаємо, що Російська Федерація вимагає офіційного відкликання обіцянки НАТО про вступ України та Грузії до складу Альянсу під час саміту в Бухаресті 2008 року.
Раніше президент США Джо Байден запевнив, що вступ до Північноатлантичного альянсу є виключно питанням України та країн-членів НАТО.
Зазначимо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Водночас посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що уразі прямої агресії на Україну, Росія зазнає величезних втрат. На сьогодні українські війська набагато сильніші, аніж у 2014 році.
Раніше речник президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі оцінили ситуацію на Донбасі дуже тривожну.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Грузія жорстко відповіла на вимогу Кремля не розширювати НАТО appeared first on Прямий.
Схожі новини
Подорожчання помідорів в Україні різко пішло на спад
День боротьби з сексуальним насильством над дітьми та Міжнародний день воротаря: свята та пам’ятні дати 14 квітня
Заява Маляр про демобілізацію. Це виглядає як насмішка, а чути про те, що “ви ж знали, що це безстроково” – огидно