Верховна Рада ратифікувала угоду з ЄС, яка визначає умови отримання 50 млрд євро макрофіну. Тому дуже важливо, щоб влада в Україні дослухалась до західних союзників і впроваджувала необхідні реформи.
Про це в етері “Прямого” розповів Ростислав Павленко, народний депутат, фракція “Європейська Солідарність”.
“Частина – це питання законів, які має ухвалювати Верховна Рада. Але ще більш важливо – це робота виконавчої влади, підготовка цих законів і їх впровадження. Для того, щоб за красивою назвою не ховався протилежний зміст, як, на жаль, вже кілька разів європейці ловили за руку нинішню владу по Конституційному суду та інших питаннях”, – зазначив нардеп.
За його словами, дуже важливо, щоб уряд виконував і дух, і букву тієї угоди, яка була ратифікована. “Тому що йдеться про виділення коштів, які необхідні Україні для виживання. Це ті самі 50 мільярдів, про які рішення ухвалювалися на початку року. Тоді перший транш Україна отримала, зважаючи на абсолютно відчайдушну ситуацію, без жодних умов”, – пояснив Павленко.
Однак, зауважує народний обранець, кожен наступний мільярд буде виділятися під виконання конкретних положень, які зокрема прив’язані до дотримання демократичних норм. “Щодо того, щоб Україна не перетворилася на Білорусь або навіть на Угорщину. І щоб уряд діяв ефективно, без корупції і відповідально перед парламентом та суспільством”, – додав нардеп.
“Включно з поверненням до ефіру “Прямого” каналу, а також колег з “П’ятого” та “Еспресо”. Тому що європейські інституції неодноразово звертали на це увагу. І рано чи пізно – це великий привіт Офісу президента – рано чи пізно рубильник доведеться повернути в положення “включено”, – зауважив Павленко.
Порошенко в Раді: підтримка європейських партнерів – це не заслуга влади, це шана і повага жертвам Бучі та Маріуполя
Як відомо, Верховна Рада 6 червня ратифікувала угоду з Євросоюзом щодо так званого Ukraine Facility Plan, який визначає зобов’язання з реформ на період до 2027 року, що є умовою для наступних траншів макрофінансової допомоги від ЄС загальним обсягом 50 млрд євро.
Нагадаємо, 43% українців висловили думку, що під час президентства Володимира Зеленського ситуація з демократією в Україні стала гірше.
Тим часом зі США все частіше лунають заклики до влади в Україні боротися з корупцією. Якщо не буде зроблено висновків, то почнуться “непублічні впливи на конкретних людей”.
При цьому заклики держсекретаря США Ентоні Блінкена до української влади врешті посилити боротьбу з корупцією матимуть величезні наслідки. Якщо на Банковій цього не зрозуміють, то Штати можуть “дуже різко” припинити фінансування бюджетної й соціальної сфери України.
Натомість влада в Україні не звертає уваги на заклики західних союзників, зокрема і США, припинити згортання демократії. Причому останнім часом такі заяви лунають уже в публічній площині.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Гроші під реформи: Павленко розкрив ключові вимоги західних союзників до влади в Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Базелі стартував перший півфінал “Євробачення-2025”: у ньому виступатиме Україна
Порошенко після засідання Верховного Суду: владі не вдасться уникнути відповідальності за незаконні санкції
Дипломатичний театр і перемовини: Трамп vs Путін vs адекватні люди