
Джерело: Facebook-сторінка автора
Прочитала відповідь неісторика Акіма Галімова про його горе-підручник із ароматом культу особи Зеленського для 11 класу. Жодної відповіді на конкретні зауваги. А саме:
11 мільйонів із бюджету та завищену ціну примірника, де навар з кожного – 400 грн.
Підтасовку фактів та ілюстрацій під політичну повістку.
Жодного пояснення, нащо цілий розділ про успіхи великого крадівництва, яке по суті зжерло два ДОЗ перед великою війною.
Чи не є рекламою приватного ютуб-каналу фішка про 20 відео за QR-кодом? Чому саме ці відео, а не якийсь моцний репортаж умовного Суспільного чи воєнкора ТСН? Чи хорошу документалку? Лінк на відео про травневі шашлики?
Відповіді в стилі, а що такоє і ви самі напишіть підручник і добєйтєсь успєха. Здавалось – це не молодий чоловік написав, а джин із лампи з бородою Табачника.
Які би історії я почитала і вважаю поворотними у повномасштабній війні?
Прорив через Білорусь на Київ. Спроба висадки російського десанту в Гостомелі. Оборона Києва і подвиг 72 бригади в тому числі. Битва за Мощун. Геноцид у Бучі.
Прорив через Чонгар і дуже швидка окупація частини Півдня.
Фальсифікація історії і культ особи Зеленського
Оборона Харкова і подвиг сил оборони на Окружній. Якби росіянам це вдалось – більшість Лівобережжя було би в глухій окупації.
Зупинка наступу на Південноукраїнськ. Що не дало рашистам захопити ще одну АЕС.
Оборона Миколаєва, яка поламала плани на окупацію Одеси. Дмитро Марченко тут обовʼязковий.
Обовʼязково – трагедія в Бузковому парку Херсона і загалом доля херсонської ТРО (внизу на скріні — коментар нашої підписниці і глядачки, чийого чоловіка вбили російські окупанти)
Оборона Чернігова. Важливий момент – їхня тисячолітня звʼязка з Києвом в плані оборони від загарбників. Тут же розповідь про роспілота Красноярцева, який бомбив цивільних. Тут же про те, як місто було 37 днів у блокаді і місцева влада роздавала всі продукти, а волонтери через хащі – возили воду. Під страхом бути розстріляними.
Сумська тероборона – феномен цивільного, який стає воїном. Що таке захист міста, коли очільники потікали як щурі і вигрібали ті, кому було небайдуже. Чому це було дуже важливо – посікти елітні бригади РФ, які планували через Ромни/Пирятин хутко поїхати на парад у Києві?
Оборона Маріуполя. З достойним вшануванням усіх героїв. Правдива історія про тяжкий полон захисників і катівню в Оленівці. Тут ще про рейси в Маріуполь від ГУР МО.
Достойні повноцінні статті про Залужного, Сирського, Буданова. З нормальними фото.
Можна про не покарану крису Баканова і те, як у нас було підбито СБУ напередодні вторгнення.
Обовʼязково згадати потужний Стамбул і спробу Росії навʼязати нам капітуляцію на своїх умовах. Тут можна морди Арахамії і Подоляка у всій красі.
Далі – як формувалась західна коаліція і нам почали давати зброю і все інше. Без цього, давайте скажемо, чесно, ми би програли війну.
Про гризню Банкової з топ-генералами через рейтинги. Втручання у військові операції політиків. Аля-піар на “Фортеці Бахмут”.
Звільнення Харківщини і Херсонщини в 2022.
Вибори понад усе: Банкова готує схеми застосування адмінресурсу і прибирає конкурентів
Контрнаступ-2023. Чесно розказати, що пішло не так.
Обовʼязково стаття про волонтерський рух в Україні, як силу горизонтальних звʼязків в умовах, коли у владі – фотографи та сосни.
Мастхев – стаття про нищення нашої енергетики і спроба примусити нас до капітуляції через блекаути. Обовʼязково розказати про наших ДСНС та енергетиків – їхній досвід такий, що у світі ніде нема.
Обовʼязково про молодих героїв. Як то роль “Джуса” та “Мунфіша” у наданні нам F-16.
Обовʼязково матеріали про Бахмут, але чесні.
Про Авдіївку і проблеми, які породила пауза в допомозі США. Як через це посипався Донбас в 2024?
Про Курську операцію. Плюси і мінуси. Тут же демонстрація байдужості Росії до своїх.
Обовʼязково про битву за Чорне море і розповідь про те, як ми країна фактично без флоту – загнали флот РФ подалі.
Ми в московських універах не вчились, але факультети журналістики теж закінчували. І ці паразити на тілі за бюджеті кошти в часи війни – просто люте дніще.
Як і тупі відмазки, що все завідують і все рускіє ІПСО.
Одна країна – два світи: одні на фронті, інші в “Буковелі”
Нагадаємо, новий підручник з історії України для 11 класу, в якому висвітлюється повномасштабне російське вторгнення, наразився на жорстоку критику в соцмережах.
Так, вчителька історії з Києва Марія Воротило зазначила, що найбільше її розгнівило те, що підручник завершується подіями 2024 року. Тобто школярі мають вивчати події, учасниками яких були самі. А матеріал порушує теми, які можуть зробити їм боляче.
При цьому у підручнику бракує інформації про військових, волонтерів, історії загиблих, а також про події, що передували повномасштабному вторгненню тощо.
Окрім того, посібники з’явилися тільки в кінці березня, коли вже за два місяці учням потрібно буде складати Національний мультипредметний тест (НМТ).
Згодом видавництво “Ранок” оприлюднило офіційну позицію щодо ситуації з підручниками “Історія України. 11 клас”, які розкритикували в мережі. Там зазначили, що над проєктом працювали науковці, які є співавторами багатьох посібників з історії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Горе-посібник з ароматом культу особи: що не так з новим підручником з історії України appeared first on Прямий.
Схожі новини
Зеленський підписав укази про призначення нових послів у низку країн
В окупованому Донецьку до 6,5 років позбавлення волі засудили підлітка за співпрацю з СБУ – росЗМІ
До України з Перу потрапили отруйні авокадо