Голова Національного банку України Кирило Шевченко 4 жовтня подав на розгляд президенту заяву про відставку. Своє рішення він аргументував причинами “пов’язаними зі здоров’ям”.
Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.
“В силу причин, пов’язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови Національного банку України. Я звернувся до президента України із проханням прийняти мою відставку”, – зазначив Шевченко.
Оцінюючи роботу Нацбанку насамперед під час війни, Шевченко звернув увагу на те, що регулятору вдалося забезпечити безперебійну роботу фінансової системи. А крім того:
– не допустити паніки на валютному ринку;
– зупинити масштабний відтік капіталу для захисту резервів;
– утримати інфляцію “на адекватному рівні”;
– підставити плече державному бюджету, “розуміючи складнощі з залученням коштів під час війни”.
На нараді Мінекономіки та Нацбанку помітили скандально відомого ексголову “Укрексімбанку”
Тим часом заступник голови комітету з фінансів, податкової та митної політики Ради Ярослав Железняк з фракції “Голос” прогнозує, що найвірогіднішим кандидатом на заміну Шевченка є ексголова “Ощадбанку” Андрій Пишний. Відставка Шевченка “шляхом голосування у Верховній Раді відбудеться цього тижня, – зауважив нардеп.
Народний депутат Олексій Гончаренко з фракції “Європейська Солідарність” теж висловив думку, що головним кандидатом на посаду нового голови Нацбанку є Андрій Пишний.
“За моєю інформацією, головний претендент на посаду очільника Нацбанку – Андрій Пишний. Він був головою правління Ощадбанку з 2014 по 2020 роки”, – зазначив Гончаренко.
Нагадаємо, у вересні Кабінет Міністрів схвалив проєкт бюджету України на 2023 рік. Видатки на безпеку та оборону зростуть в понад чотири рази. Соціальні видатки становитимуть 35% бюджету.
До слова, як повідомляв “Прямий”, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України за підсумками 2022 року може впасти через розв’язану Росією війну на 35-40%. Загалом за підсумками 2022 року Нацбанк прогнозує спад ВВП на 33,4% та його зростання на 5,5% у 2023 році та 4,9% – у 2024 році.
Водночас Національний банк України вживає заходів для розв’язання питання з тимчасовою нестачею готівкової іноземної валюти в касах окремих банків, спричиненою ситуативними логістичними труднощами з її доставленням з-за кордону.
Раніше у Національному банку заявили, що падіння ВВП України у 2022 році буде найбільшим за всю історію держави. За підсумками року показник валового внутрішнього продукту впаде на третину, а відновлення розпочнеться з другого кварталу 2023-го.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Голова Нацбанку України несподівано пішов у відставку: названо причину appeared first on Прямий.
Схожі новини
Єрмак про зниження цін на російську нафту
Який курс валют в обмінниках та банках сьогодні
У “ПриватБанку” наприкінці тижня подешевшав долар