Правки, внесені під час доопрацювання закону про олігархів, створюють основу для продажу медіа-активів бізнесменами, охочими уникнути статусу олігархів, міжнародним медіахолдингам за ринковою ціною, вважає міністр юстиції Денис Малюська.
“Розрахунок… – що зайдуть міжнародні медіахолдинги або хтось такий, і вони не мають боятися наслідків”, – написав він у Facebook, коментуючи під своїм дописом деталі ухваленого 23 вересня у Верховній Раді закону.
У рамках доопрацювання документа до нього було внесено норму про те, що наявність бездоганної ділової репутації звільняє покупця ЗМІ від одного з чотирьох критеріїв визначення олігарха. Додано було також норму, що ціна купівлі ЗМІ не має бути нижчою за ринкову.
“Проблема пошуку покупця на актив: покупець практично автоматом ставав олігархом, а тому за нормальною ціною ніхто не купив би, лише з величезним дисконтом, а це призводило б до обвинувачень в експропріації та потенційного обов’язку компенсувати збитки”, – пояснив необхідність таких змін Малюська.
У своєму дописі у Facebook він спрогнозував, що опоненти закону намагатимуться затягнути імплементацію закону якнайдовше, “бажано до наступних виборів до парламенту”, а також спробують домогтися його скасування, зокрема через Конституційний Суд.
Міністр юстиції також вважає, що всі рішення Ради нацбезпеки і оборони про визнання окремих осіб олігархами будуть оскаржені до Верховного Суду та ЄСПЛ.
“Вангую – ці спроби будуть невдалими. Єдиний оптимальний вихід для олігархів – перестати бути олігархами і позбутися однієї або декількох ознак своєї “олігархічності”: продати або розподілити монопольний бізнес, відійти від політики або продати свої медіа за ринковою ціною. На все це їм відведено шість місяців”, – наголосив Малюська.
Схожі новини
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Яка ситуація зі світлом в Україні після нічної атака рф
Держкомісія прокоментувала заборону онлайн-казино для військових