Президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Китаю висловив сподівання, що КНР допоможе знайти рішення для миру в Україні. При цьому Європа продовжує грати роль “хорошого копа”, на відміну від США.
Про це в етері “Прямого” розповів політолог Сергій Таран.
“Європейські лідери продовжують грати роль “хороших копів” у відносинах з Китаєм, тоді як Сполучені Штати завжди займають жорстку позицію щодо Пекіна. Більше того, можливий наступний президент США Трамп взагалі займає дуже жорстку позицію щодо Китаю. І от на цьому фоні європейці намагаються залучити Китай до хороших справ і налагодити з ним велику дипломатичну геополітичну гру”, – зазначив Таран.
На його переконання, з Китаєм треба говорити, адже це по суті єдина країна, яка справді може припинити війну проти України. “Наприклад, припинивши купувати російську нафту або співробітництво в інших технічних сферах, які дуже важливі для Росії, що ізольована від цих технологій. Завдяки Китаю вона отримує доступ до деяких технологій. Тому Китай має цей інструмент”, – пояснив політолог.
Однак, за його словами, проблема в тому, що Китай не хоче однозначної перемоги Заходу. “У тих вимірах Китаю вигідна війна в Україні, тому що вона сильно ослаблює Росію і дає можливість Китаю користуватися майже безкоштовно російськими ресурсами, тому що в Росії немає іншого виходу. Але західні лідери намагаються переконати Китай, що працювати з Заходом краще і вигідніше самому Китаю, який теж потерпає економічно зараз з багатьох питань. Взагалі краще дружити, ніж ворогувати. Саме цей меседж несуть до китайської піднебесної європейські лідери”, – вважає Таран.
Польща готова розмістити у себе ядерну зброю НАТО – Дуда
Окрім того, за інформацією політолога, на Заході розглядають такий сценарій, коли головну дипломатичну роль у припиненні війни між Росією та Україною взяв би саме Китай. “Тому що Китай має вплив на Росію. Це, з одного боку, дало б можливість припинити війну, а з іншого боку, не відгороджувало б Китай від решти Заходу, а дозволило б з ним працювати в унісон”, – додав Таран.
Він також висловив думку, що Дуда спробує переконати китайського лідера вплинути на Путіна. “В кулуарах розглядається варіант, коли Китаю буде віддана перша дипломатична скрипка по припиненню війни в Україні. Це один з тих сценаріїв, які публічно не обговорюються, але розглядаються”, – резюмував політолог.
Тим часом Європа починає розуміти, що ігри США та Китаю щодо України їй не потрібні. На думку політолога Тараса Загороднього, головним підсумком “Саміту миру” є публічний заклик з боку Європи до відновлення територіальної цілісності України.
Водночас Китай не брав участі в Глобальному саміті миру у Швейцарії та відмовився коментувати його результати й підсумкове комюніке, у якому йдеться про відновлення територіальної цілісності України як основи для будь-якої мирної угоди з Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Геополітична гра в “доброго копа”: Таран пояснив ключову мету візиту Дуди до Китаю appeared first on Прямий.
Схожі новини
Чи мають право пенсіонери на безкоштовний проїзд
Яка ситуація з цінами на пальне в Україні
Фінляндія повністю перестане закуповувати газ із рф