Критика звітів Amnesty International “не послабить неупередженість” організації.
Так генеральний секретар цієї правозахисної організації Агнес Каламар прокоментувала критику на адресу звіту, в якому стверджується про нібито порушення Збройними силами України звичаїв ведення війни.
Мова йде про те, що ЗСУ, як вважають в AI, розташовує бойову техніку у межах населених пунктів які вона обороняє він російського вторгнення.
“Українські та російські тролі в соцмережах: усі вони сьогодні атакують розслідування Amnesty International. Це називається пропаганда війни та дезінформація. Це не послабить нашу неупередженість і не змінить фактів”, – написала Каламар у Twitter.
За її словами, Amnesty International невтомно документувала агресію Росії та військові злочини в Україні, а сьогодні звітує про Україну “тактики загрози цивільному населенню”.
“Тим, хто нападає на нас через упередженість щодо України, кажу: перевірте нашу роботу. Ми підтримуємо всіх постраждалих. Неупереджено”, – додала вона.
Ukrainian and Russian social media mobs and trolls: they are all at it today attacking @amnesty investigations. This is called war propaganda, disinformation, misinformation. This wont dent our impartiality and wont change the facts. https://t.co/YvMy2E3d6p
— Agnes Callamard (@AgnesCallamard) August 4, 2022
Раніше в українському офісі правозахисної організації Amnesty International заявили, що не брали участі у підготовці та розповсюдженні доповіді з обвинуваченнями українських військових у “порушенні законів війни”.
У МЗС та Офісі президента України жорстко відповіли на звинувачення Amnesty International у “порушенні законів війни”.
“Будь-які спроби поставити під сумнів право українців чинити опір геноциду, захищати свої сім’ї та будинки, захищати свої життя і життя своїх дітей, чинити опір діям Росії як держави-терориста – це збочення, в які б правові конструкції його не маскували”, – заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
Як відомо, з початку повномасштабної війни в Україні російські військові масово вбивають мирних жителів, ґвалтують та катують їх, викрадають представників місцевого самоврядування, активістів, волонтерів, журналістів, залучають мешканців окупованих територій до примусових робіт, завдають ударів по цивільній інфраструктурі та застосовують заборонені міжнародними конвенціями види озброєння. PRM.ua пояснює, що вважається воєнним злочином, і чи може Путін опинитися на лаві підсудних.
Нагадаємо, російські військові цілеспрямовано знищили Маріупольський драмтеатр, знаючи, що там переховувалися сотні мирних жителів. Ймовірно, окупанти скинули дві 500-кілограмові бомби, що здетонували одночасно. Тому напад на цивільний об’єкт, що призвів до загибелі мирних людей, є воєнним злочином.
Крім того, як йдеться в заяві міжнародної організації Amnesty International, цілеспрямована ракетна атака на торговельний центр “Амстор” у Кременчуці є грубим порушенням законів, звичаїв війни та міжнародного права у сфері прав людини.
До слова, американські сенатори Джим Ріш і Бен Кардін представили проєкт, що визнає дії Росії в Україні, зокрема, депортації і навмисне вбивство мирного населення, геноцидом українського народу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Генсек Amnesty International нарешті прокоментувала скандальний звіт про “порушення законів війни” ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Скільки українців отримати “тисячу Зеленського”
Суддя незадоволений маленькою пенсією
В “Дії” тимчасово недоступна низка важливих послуг