Офіс Генерального прокурора планує провести аудит кримінальних справ, які НАБУ та САП розслідують кілька років.
Про це заявив генпрокурор Руслан Кравченко під час відкритого засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів корупції.
Генпрокурор зазначив, що ОГП фізично не зможе провести аудит всіх кримінальних проваджень в НАБУ та САП. Тому вони сконцентруються лише над тими справами, які розслідуються рік-два і більше.
Він також нагадав, що під час брифінгу 22 липня наголосив, що серед таких справ є справа Приватбанку.
“Що з цією справою і чому триває так довго? Можливо, провадження лежить без руху. Я перед прийняттям рішення про передачу за неефективністю як генпрокурор планую матеріали вивчати. Спочатку матеріали вивчаються, а вже потім приймається рішення. Авжеж, я не зможу сам вивчити всі провадження. Ви запитали про методику з визначення ефективності: у мене є так званий П’ятий департамент, який забезпечує діяльність керівництва. Там є прокурори, які будуть мені допомагати, і я буду приймати рішення”, – додав він.
Кравченко також додав, що якщо прокурори вже рухають справу до прийняття процесуального рішення, то забирати справу через неефективність непотрібно.
“Якщо по справі Приватбанку та бенефіціарам проводяться слідчі дії, і вони йдуть до прийняття процесуального рішення – авжеж, я не буду забирати справу. Навіщо? Всім роботи вистачить”, – сказав Генпрокурор.
Нагадаємо, 22 липня, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який суттєво обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), фактично підпорядковуючи їх діяльність генеральному прокурору.
Згодом, керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом не підписувати законопроєкт, який, на їхню думку, знищує незалежність цих органів.
Втім президент Володимир Зеленський підписав резонансний закон, який суттєво змінює повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), посилюючи контроль з боку Генерального прокурора.
До слова, Верховна Рада планує підготувати подання до Конституційного суду України з метою скасування закону №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Варто зазначити, що міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп висловив занепокоєння через обмеження незалежності антикорупційних інституцій в Україні, наголосивши, що це загрожує руху держави до членства в ЄС.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Генпрокурор Кравченко анонсував аудит “завислих” справ НАБУ і САП appeared first on Прямий.
Схожі новини
Кадиров ледь не потонув під час відпочинку в Туреччині
Рада збереться на засідання 31 липня: що розглянуть
“Євросолідарність” ініціює зміни до бюджету: гроші з нецільових програм мають йти на ЗСУ