fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Газпром” знизив поставки газу до ЄС

Росія знижує постачання газу по “Північному потоку-1” ще на 20% від звичайного обсягу після зниження на 40% днем раніше. Таким чином, прокачування палива за ключовим маршрутом у ЄС урізають вже на 60%. Причиною називають технічні проблеми, але на Заході вже заговорили про те, що це є політичним рішенням. Про чергове зниження постачань повідомила пресслужба “Газпрому”. Там знову заявили про нестачу комплектуючих Siemens для ремонту на компресорній станції “Портова”.

“У зв’язку із закінченням терміну міжремонтного напрацювання до капітального ремонту “Газпром” зупиняє експлуатацію ще одного газотурбінного двигуна Siemens на КС “Портова”. Добова продуктивність КС “Портова” з 01:30 16 червня становитиме до 67 млн куб. м на добу”, – йдеться у повідомленні.

Зазвичай газопроводом прокачували 167 млн кубометрів на добу. З 15 червня обсяг було знижено до 100 млн кубів.

При цьому міністр економіки Німеччини Роберт Хабек уже заявив, що рішення “Газпрому” було “політично мотивованим”, пише Bloomberg.

Хабек вважає, що зниження постачання ніяк не пов’язане з технічними проблемами.

“Ремонтні роботи на газопроводі, які могли б вплинути на поставки, не повинні проводитися компанією Siemens Energy AG до осені і в жодному разі не торкнуться 40% інфраструктури”, – сказав Хабек, коментуючи ще перше зниження потужності газопроводу.

Європейський газовий ринок уже кілька місяців стурбований можливими перебоями в постачанні російського газу через війну РФ проти України. Побоювання з приводу жорсткішого обмеження постачань посилилися минулого тижня, коли спалахнула пожежа на заводі зі зрідження природного газу в США, а Норвегія скоротила потоки через перебої.

Зазначимо, що Росії за перші 100 днів повномасштабної війни проти України заплатили за енергоресурси 93 млрд євро. І головним покупцем російських газу та нафти залишається ЄС, який збільшив платежі внаслідок підвищення цін.

Поділитися цією публікацією