Франція збирає альянс країн, які потенційно готові до скерування своїх військ на територію України. У цьому процесі офіційний Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно.
Зокрема, міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне під час зустрічі зі своїми балтійськими та українськими колегами у Литві підтримав ідею про те, що іноземні війська в Україні зможуть допомогти ЗСУ зокрема у такій сфері як розмінування.
Він заявив, що це не справа Росії організовувати, які розгортатимуться дії, чи встановлювати червоні лінії. “Не Росії вказувати нам, як ми маємо допомогти Україні в найближчі місяці чи роки”, – зазначив Сежурне.
На зустрічі міністрів, як пише Politico, обговорювалася можливість допомоги іноземних військ в розмінуванні української території. Сежурне неодноразово називав операції з розмінування “можливістю”, зазначаючи, що це може означати наявність певного персоналу в Україні, але не участь у війні.
Як Макрон радився з попередниками та лідерами фракцій щодо підтримки України і чому це важливо
Окрім того, Сежурне висловив занепокоєння тим, що Росія націлилася на країни Балтії, які раніше були частиною радянської держави, а тепер є членами ЄС і НАТО. Він заявив, що нічого не треба виключати на найближчі місяці.
“Україна не просила нас надіслати війська. Україна просить нас відправити боєприпаси”, – сказав французький міністр.
Напередодні Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що у разі активізації та наступу російської армії в бік Одеси або Києва може розглядатись варіант вирядження французьких військових в Україну.
Слід зазначити, що, за даними джерел газети Le Monde, офіційний Париж пропонує дати можливість спецназу та іншим військовим підрозділам перетинати український кордон, щоб поставити перед Росією “стратегічну дилему”. Джерела видання вважають, що присутність французьких підрозділів допоможе захистити деякі території України від ударів з боку Росії. Однак присутність західних військ в Україні не переступить “порогу войовничості”, тобто не обов’язково означає їхню участь у військових діях з РФ.
Три оборонні компанії Франції розпочнуть виробляти зброю в Україні: деталі
Нагадаємо, на зустрічі щодо підтримки України, яку 26 лютого скликав президент Франції Еммануель Макрон, він анонсував коаліцію далекобійної зброї для України та не виключив, що НАТО може відрядити військових в Україну.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив, що на конференції 26 лютого представники західних країн обговорювати виряджання військ на територію України. У підсумку учасники зустрічі вирішили, що не будуть цього робити.
Водночас прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас підтримала пропозицію президента Франції і заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну. При цьому Міноборони Польщі заявили, що не скеровуватимуть свої війська, натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку.
Окрім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не має планів посилати своїх військових до України. Він зазначив, що союзники по НАТО і так надають Україні безпрецедентну допомогу, починаючи з 2014 року.
Схожі новини
Ізраїль звільнив 90 палестинських в’язнів у межах угоди з ХАМАСом
План Трампа: членство в НАТО під питанням
Еліна Світоліна знову у чвертьфіналі Australian Open!