Соціологи КМІС опитали українців з метою оцінити діяльність фракцій у парламенті. “Європейська Солідарність” отримала найвищу оцінку з-поміж інших парламентських фракцій та груп.
36% опитаних вважають, що діяльність “Євросолідарності” йде на користь Україні. Натомість фракція монобільшості “Слуга народу” отримала лише 18% позитивної оцінки.
Фракцію “Голос” позитивно оцінюють 29% респондентів, “Батьківщину” – 25%.
15% позитивно оцінили діяльність групи “Платформа за мир і життя”.
Більша частина респондентів – 55% – позитивно оцінюють діяльність хоча б однієї фракції з переліку. Разом з цим є 16%, які для кожної фракції зазначили, що її діяльність «перешкоджає» розвитку України.
Як зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, Верховна Рада традиційно сприймається українцями доволі критично, проте в цьому опитуванні ми бачимо, що оцінка діяльності окремих фракцій є кращою, ніж зазвичай сприйняття парламенту в цілому.
“Крім цього, важливо, що більша частина українців схвально ставляться принаймні до однієї фракції/депутатської групи. Заради справедливості варто нагадувати про досить рішучу роль навіть недосконалих за складом парламентів у критичні періоди, як-от у 1991, 2004, 2014 роках. Можливо, це одна з причин, чому хронічно критичне ставлення до парламенту не трансформується у зниження інтересу до демократії, а переважна більшість українців (74%) вважають, що в Україні має бути впливовий парламент”, – нагадав соціолог.
“Будемо сподіватися, що на шляху європейської інтеграції відбудуться необхідні зміни й в наступних опитуваннях ми зможемо зафіксувати вищі рівні задоволеності діяльністю й окремих фракцій, і парламенту в цілому”, – зауважує Антон Грушецький.
Упродовж 1-9 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус”, до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум” були додані запитання щодо оцінки українцями діяльності фракцій у парламенті. Методом телефонних інтерв’ю було опитано 1000 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.
До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Статистична похибка такої вибірки не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Фракція “Європейська солідарність” отримала найвищу оцінку серед українців – соціологи appeared first on Прямий.
Схожі новини
Що чекає на долар до кінця поточного тижня
рф завдала ракетних ударів по газосховищах Львівщини
Знижки на комуналку – хто ще з українців може отримати