fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Фон дер Ляєн: Єврокомісія виділила ще 2,5 мільярда євро для України

Європейська комісія оголосила про виділення ще 2,5 мільярда євро для успішного відновлення України.
Про це у твіттері повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
“Європейська комісія виділяє Україні ще 2,5 мільярда євро. Ми плануємо 18 мільярдів євро на 2023 рік із регулярним виділенням коштів. Для термінового ремонту та швидкого відновлення, що веде до успішної реконструкції. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – написала вона.

The @EU_Commission is disbursing a further €2.5 billion for Ukraine.
We are planning €18 billion for 2023, with funding disbursed regularly.
For urgent repairs and fast recovery leading to a successful reconstruction.
We will keep on supporting for as long as it takes. pic.twitter.com/X2bVI5PKe9
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) November 22, 2022

Як повідомляв “Прямий”, у Євросоюзі планують надати Україні 18 мільярдів євро у 2023 році. Відповідний фінансовий пакет ЄС має супроводжуватись аналогічною підтримкою з боку інших великих донорів.
Як відомо, Євросоюз у 2023 році щомісяця виділятиме Києву допомогу у розмірі півтора мільярда євро, поки Україна змушена відбивати російську військову агресію. Напередодні лідери країн Європейського Союзу дали “зелене світло” плану фінансової підтримки України у 1,5 мільярда євро щомісяця упродовж 2023 року. Тобто загальна сума фінансової допомоги на наступний рік від ЄС становить 18 мільярдів євро.
Тим часом у Кабміні заявили, що майже 90% усіх податків та зборів, які сплатять громадяни та бізнес наступного року, уряд спрямує на армію та безпеку України. Водночас дефіцит бюджету планують закрити завдяки підтримці міжнародних партнерів.
Нагадаємо, 3 листопада Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет України на 2023 рік. Документ в цілому підтримали 295 депутатів.
До слова, напередодні народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” висловили обурення проєктом Держбюджету на 2023 рік, який готується до другого читання. Як наголосила співголова фракції Ірина Геращенко, попри рішення Верховної Ради у бюджет-2023 незаконно повертають фінансування телемарафону “Єдині новини” та російськомовного телеканалу FREEДОМ – на суму 1,94 мільярда гривень.

Поділитися цією публікацією