fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Фінляндія і Швеція підписали протоколи на вступ до НАТО

У вівторок, 5 липня, Фінляндія і Швеція підписали протоколи про вступ до НАТО. На церемонії були присутні глави міністерств закордонних справ обох країн, які поставили свої підписи під документом.
Видання Yle пише, що генеральний секретар НАТО Йенс Столенберг відкрив церемонію підписання Протоколу про приєднання.

“Це історичний момент”, – заявив він.
Після підписання документа міністри закордонних справ Швеції та Фінляндії Анн Лінде та Пекка Хаавісто наголосили на важливості нових союзників для Організації.

Путін обіцяє відповісти на розміщення військової інфраструктури НАТО у Швеції та Фінляндії 

Хаавісто заявив, що військовий оборонний потенціал Фінляндії, готовність цивільного населення до оборони і стійкість фінів збільшать силу НАТО.
“Разом ми сильніші”, – підкреслив міністр.
Як відомо, 29 червня, Організація Північноатлантичного договору запросила Фінляндію та Швецію стати членами НАТО.
 
Путін погрожує Фінляндії та Швеції “реакцією” на вступ до НАТО
Зазначимо, на тлі вторгнення РФ в Україну і погроз Москви у бік Заходу за підтримку Києва, Польща прагне збільшити кількість військ НАТО на своїй території.
 
До слова, речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вступ Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу не принесе безпеки до європейського регіону, оскільки сам Альянс є інструментом конфронтації.

Слід зауважити, що  речниця МЗС Росії Марія Захарова заявляла, що на вступ Фінляндії до НАТО Росія ухвалить воєнне рішення.
Разом з тим заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський заявив, що як тільки Фінляндія та Швеція стануть членами НАТО і підрозділи альянсу будуть там, ці території стануть можливими цілями для військових РФ.
Водночас у НАТО переконані, що попри заяви Москви, наразі немає ризиків військової агресії Росії проти Швеції та Фінляндії у зв’язку зі подачею цими країнами заявок на приєднання до Альянсу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Фінляндія і Швеція підписали протоколи на вступ до НАТО appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією