Митрополит привітав прийняття закону щодо військового капеланства, за який парламент проголосував наприкінці листопада і додав, що священникам РПЦ не має місця серед української армії під час війни.
За його словами, шлях до прийняття документу тривав понад п’ять років, існувало більше 10 законопроєктів.
“Вони не влаштовували церкви, релігійні організації в Україні, які мають своїх капеланів. Але в українській армії близько 80% капеланів — це капелани ПЦУ. Тому ми вдячні Верховній Раді, що нарешті все ж таки зуміли ухвалити відповідний законопроєкт”, — сказав голова Православної церкви України.
Епіфаній звернув увагу на те, що з документу прибрали пункт про заборону роботи в армії священникам релігійних організацій, центральні організації яких розташовані в країні, визнаній агресором.
“Це було викреслено. Але там йде посилання на основний закон, в якому це детально прописано. І є закон щодо перейменування так званої „Української православної церкви“ на Російську православну церкву в Україні. Він зараз не виконується. Але прийде час, коли він буде виконуватися. Частково призупинено наказ Мінкульту про перейменування”, — зазначив він.
Епіфаній переконаний, що Конституційний суд, який зараз розглядає відповідність цього перейменування основному закону, зрештою визнає його конституційність такої вимоги.
“З іншого боку, наші військовослужбовці не приймуть зараз російського священника у свої лави. Є купа прикладів, можна знайти це у відкритому доступі, в інтернеті, як вони, починаючи з 2014 року, благословляли ватажків, благословляли тих, які нищили наших військових… Таких випадків є дуже і дуже багато. І тому не місце російським священникам в українській армії під час війни, реальної війни, яка відбувається”, — вважає голова ПЦУ.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 119 атак окупантів: які напрямки найгарячіші
Українців попередили про здорожчання хліба
Путін невдоволений станом економіки рф