Вперше на льодовиковому піку Гренландії пішов дощ, а не сніг.
Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) ООН Петтері Таалас заявив, що екстремальні погодні явища – це нова норма. З’являється все більше наукових доказів того, що ці явища значною мірою спричинені антропогенною зміною клімату, йдеться в у новій доповіді ВМО.
Таалас підкреслив, що вперше за всю історію спостережень на льодовиковому піку Гренландії пішов дощ, а не сніг. А внаслідок танення льоду повільно зникають канадські льодовики.
Середня глобальна температура в 2021 році, становила приблизно на 1,09 градуса за Цельсієм вище середнього значення за 1850–1900 роки.
Дослідження показують, що нинішній рік виявиться шостим чи сьомим найтеплішим роком за всю історію спостережень у світі.
Тривожні зміни також стосуються підвищення рівня Світового океану внаслідок танення льоду на суші.
У період із 1993 по 2002 рік рівень моря підіймався на 2,1 мм на рік. У період з 2013 по 2021 рік цей показник становив вже 4,4 мм через прискорення втрати маси льоду.
«Екстремальні погодні явища, що почастішали в останні десять років, часто спричиняли економічні потрясіння. Пандемія COVID-19 посилила ситуацію, внаслідок чого було нівельовано десятиріччя прогресу у справі покращення продовольчої безпеки», – зазначається у доповіді.
Конференція ООН щодо зміни клімату COP26 відкрилася 31 жовтня у Глазго. Вона триватиме до 12 листопада. У понеділок, 1 листопада, має відбутися саміт світових лідерів.
Схожі новини
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Норвегія передасть Україні 22 винищувачі F-16 – ЗМІ