fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Експорт російського золота впав майже до нуля — KSE

З березня експорт російського золота впав майже до нуля. Проте для того, щоб можливостей для продажу цього дорогоцінного металу стало ще менше, потрібні санкції.

Про це йдеться в огляді Київської школи економіки (KSE).
Дослідники розповідають, що у 2021 році в росії виробили 346 тонн золота (без урахування золота в концентратах). За цим показником росіяни були другими після Китаю виробниками золота у світі з часткою приблизно 9,5%.
Більшість цього дорогоцінного металу експортували — 302 тонни. З них 266 тонн продавали до Великої Британії, на другому місці — Швейцарія. В інші країни продавали тільки невелику кількість, адже, як пояснюють у KSE, країни ЄС не купували золоті злитки безпосередньо в росії.
Проте вже з березня 2022 року Лондонська фондова біржа припинила приймати російські дорогоцінні метали, призупинивши статус Good Delivery для всіх шести акредитованих російських заводів-виробників золотих злитків.
KSE розповідає, що була у росії й одна велика іноземна золотодобувна компанія — канадська Kinross Gold Corporation. Проте у червні вона продала 100% своїх російських активів.
Призупинилися поставки й у Швейцарію, але вже у травні вперше після повномасштабного вторгнення в Україну швейцарці імпортували з росії понад 3 тонни золота.
“Ця подія показує, що навіть попри те, що російський експорт золота майже впав до нуля з березня 2022 року, запровадження санкцій є важливим. Водночас експортні можливості досі зберігаються, і для того, щоб зупинити експорт російського золота, може знадобитися більше зусиль”, — пояснюють у KSE.
Нагадаємо, уряд Великої Британії запровадив нові обмежувальні заходи щодо Російської Федерації через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Крім того, уряд Швейцарії запровадив санкції проти Росії за агресію проти України за аналогією з шостим пакетом обмежувальних заходів ЄС.
До того ж Австралія має намір запровадити санкції ще проти 16 російських міністрів та олігархів і заборонити імпорт російського золота.
Тим часом Європейський Союз ще не досяг згоди ані щодо змісту сьомого пакета санкцій проти Росії, ані щодо термінів його ухвалення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Експорт російського золота впав майже до нуля — KSE appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією