У Кабінеті Міністрів заявили, що в ЄС існує загальний консенсус щодо відкриття переговорів про вступ України до європейської спільноти, однак ухваленню остаточного рішення передуватиме робота зі столицями.
Про це, як інформує “ЄП”, розповіла віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час 2nd EU Accession Exchange Forum.
За її словами, стратегія, яка спрямована на просування порядку денного, довела свою ефективність, причому прогрес у виконанні семи рекомендацій з боку України не залишає простору для дискусій та сумнівів в позитивному розширенні. Водночас після доповіді Єврокомісії України повинна буде працювати з державами членами індивідуально, – додала Стефанішина.
“І на кожному етапі шляху, кожна держава-член може ставити власні питання, які не обов’язково стосуватимуться семи рекомендацій, щоб збудувати консенсус перед груднем 2023 року”, – зазначила віцепрем’єрка.
Однак, на її думку, загальний консенсус щодо початку переговорів про вступ для України вже існує. “Тут є загальний консенсус всіх держав-членів, навіть тих, хто більше виступає за Західні Балкани чи навіть за Грузію. Але всі розуміють, що перед тим, як ухвалювати рішення щодо цих країн, має бути ухвалене рішення щодо України”, – пояснила віцепрем’єрка.
Причому, як наголосила Стефанішина, ситуація кардинально відрізняється від тієї, яка була тоді, коли Україна прагнула отримати статус кандидата на вступ. “Сьогодні усі розуміють, що жодне інше рішення не може бути ухвалене, якщо не прийнято рішення щодо нашої країни”, – резюмувала вона.
Сім вимог для членства в ЄС: в уряді пояснили, чому не виконали домашнього завдання
Тим часом у Європейському Союзі допускають розширення до 36 країн-членів, а також вже розпочали обговорення інституційних реформ, які необхідні для таких змін.
Раніше у Bloomberg повідомляли, що Єврокомісія планує у жовтні рекомендувати розпочати переговори з Україною щодо її членства в ЄС. Водночас там також наполягатимуть на досягненні прогресу в деяких пріоритетних сферах, зокрема у боротьбі з корупцією.
Нагадаємо, у липні Президент України Володимир Зеленський у Вільнюсі обговорив із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем можливість наприкінці року розпочати перемовини щодо членства України в ЄС.
Слід зазначити, що ще у квітні повідомлялося, що Європейська комісія готується рекомендувати державам-членам Євросоюзу розпочати переговори щодо вступу з Україною і Молдовою, а Грузії надати кандидатський статус. Водночас Єврокомісія перенесла оголошення оцінки виконання Україною рекомендацій для вступу до ЄС на червень, хоча спершу мала оприлюднити її навесні.
До слова, Петро Порошенко в ефірі “Прямого” після засідання Парламентського комітету Асоціації України та ЄС заявив, що українська армія зробила головний внесок для вступу нашої держави у Європейський Союз. І українська влада не має права змарнувати цей шанс. Тому треба сконцентрувати зусилля і виконати перелік рекомендацій Єврокомісії, щоб до кінця року почалися передвступні переговори, – каже Порошенко.
Окрім того, Петро Порошенко заявив про безпрецедентну консолідацію українського суспільства навколо євроінтеграції нашої держави. Він закликав використати це унікальне вікно можливостей, щоб до кінця 2023 року розпочати передвступні переговори.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Домашнє завдання від ЄС: в уряді заявили про загальний євроінтеграційний консенсус – але є нюанс appeared first on Прямий.
Схожі новини
На фронті відбулося 183 боєзіткнення: де атакували найбільше
Росія вдарила по Луцьку та Київщині ракетами і дронами: горить підприємство, є поранена
Ще один Patriot для України: Білий дім готує нове рішення