fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

До Києва вперше прибув глава МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі прибув до Києва для зустрічі з керівництвом України.
Це перший візит Клеверлі в Україну відтоді, як він обійняв посаду міністра закордонних справ. Глава британського дипломатичного відомства зустрінеться із президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, повідомляє Guardian.
За даними видання, Клеверлі прибув до Києва, аби засвідчити належну і непохитну підтримку Великої Британії Україні, щоб вона мала можливість перемогти у розв’язаній Росією жорстокій війни та у її намаганнях зламати рішучість українців.
Передбачається, що британський посадовець представить пакет підтримки на три мільйони фунтів, який передбачає кошти на реконструкцію шкіл, карет швидкої допомоги, допомогу жертвам сексуального насильства. Основна частина фінансування піде на нещодавно звільнені території на півдні України, зокрема в Херсон.

Ініціатива фракції “Європейська Солідарність” у Київраді: Борис Джонсон став почесним громадянином столиці

Як пише Guardian, цей візит має на меті запевнити українського президента Володимира Зеленського в тому, що відставка Бориса Джонсона не призведе до зниження моральної, військової та фінансової підтримки України з боку Великої Британії.
“З настанням зими Росія продовжує намагатися зламати рішучість України шляхом жорстоких атак на цивільних, лікарні та енергетичну інфраструктуру. Цей задум Росії провалиться. Наша підтримка триватиме стільки, скільки потрібно для відновлення цієї чудової країни”, — наголосив міністр.
Як повідомлялся, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес висловив переконання, що українським бійцям слід зберігати динаміку наступу проти військових РФ під час зими.
Нагадаємо, Велика Британія передала Україні три гвинтокрили Sea King та 10 000 артилерійських снарядів.
Зазначимо, під час свого першого візиту до України  прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак виказав свою повагу українському народу та пообіцяв передати 125 зенітних гармат для боротьби з іранськими безпілотниками.

Поділитися цією публікацією