Джерело: Facebook-сторінка автора
До булави ще треба й голови. Трамп завжди мав сумніви, чий Крим. Але під час першої його каденції питання визнання Криму російським ніколи не стояло.
Хоча сам Трамп і уникав чіткої позиції щодо належності Криму до України, його команда тоді сумнівів не мала. Так, держсекретар Помпео констатував, що Крим є невід’ємною частиною України і росія має повернути його.
Ось такою була офіційна позиція американської влади часів Трампа першого. Чому так сталось, що за часів Трампа другого все перевернулось з ніг на голову? Чому Трамп і його оточення хочуть визнати Крим російським?
Та тому, що комунікацією з ними з боку України займаються зовсім інші люди. Збереження США як стратегічного партнера мало бути пріоритетом зовнішньої політики України після минулорічних виборів. І влада з цим завданням не впоралась.
Складний, але не безнадійний партнер: як варто працювати з Трампом
Чого варта лише сварка Зеленського з Трампом в Овальному кабінеті. Внаслідок цього рейтинг нашого президента піднявся, але партнерство зі США втрачено. Якщо про рейтинг передусім думали на Банковій, то це просто злочинно.
Тому й не дивно, що Трамп і його команда тепер кажуть про належність Криму до росії. Що з цим робити? Треба скерувати до Білого Дому нових старих переговорників. Тих, що забезпечували проукраїнську позицію Трампа першого.
Вони зможуть говорити з Трампом другим прийнятною для нього мовою. Вони нагадають йому золоті часи україно-американських відносин. Коли підтримка України була двопартійною і двопалатною. Коли перші “джавеліни” й “стінгери” почали надходити в Україну. Коли в США купувались вугілля й локомотиви.
Отже, треба призначити нову переговорну групу і наділити її спецповноваженнями. Це рішення повинен прийняти президент Зеленський. Задля відновлення стратегічного партнерства з Америкою, задля збереження України. Іноді треба махати булавою, а іноді таки думать головою.
Примушування до миру: чому Трамп відклав ультиматум
Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за його позицію щодо Криму, заявивши, що це “шкідливо для миру” і може затягнути війну ще на роки. При цьому прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що війна проти України “може завершитися негайно” — але лише у разі виконання Києвом ультимативних умов Кремля.
Президент Володимир Зеленський ввечері, 23 квітня, відповів на критику його заяв щодо Криму з боку Дональда Трампа, нагадавши про заяву держсекретаря його першої адміністрації щодо невизнання російської анексії. Слід зазначити, що ухвалення відповідної декларації у свою каденцію домігся п’ятий президент України Петро Порошенко.
Однак, за даними ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа розглядає скандальний мирний план, який дозволяє Володимиру Путіну залишити за собою майже всі окуповані території України. Водночас Київ не отримає жодних чітких гарантій безпеки від США.
Водночас Президент США Дональд Трамп зреагував на чергову масовану атаку Росії по Києву, назвавши її “невчасною” та “необов’язковою”. У своєму зверненні він також звернувся безпосередньо до очільника Кремля Володимира Путіна. Згодом Трамп заявив, що має власний термін для завершення мирних перемовин між Україною та Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post “До булави ще треба й голови”: як відновити фахову комунікацію зі США appeared first on Прямий.
Схожі новини
Хто з пенсіонерів має право на щомісячну надбавку 300 гривень
Складний, але не безнадійний партнер: як варто працювати з Трампом
Порошенко вважає, що на Саміті НАТО в Гаазі Україна має бути питанням номер один