fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

До армії мобілізувались вже 600 в’язнів, перші з них встигли взяти в полон російських військових: деталі

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що перші засуджені, які долучилися до ЗСУ, нині вже проходять злагодження, а дехто встиг відзначитись тим, що взяв у полон російського військового.

Зазначається, що до війська нині долучилися вже понад 600 в’язнів, і це число росте. Станом на 29 травня засуджених, які виявили бажання мобілізуватись, — понад 4 тисячі.
Висоцька повідомила, що їхні заяви мають обов’язково розглядати в суді. Перед цим в’язні-добровольці проходять перевірку, військово-лікарську комісію та знайомство з командирами, тому ініціатива доводить свою ефективність.

“Засуджені, які ідуть служити зараз, роблять це абсолютно контрольовано — після перевірки, відповідно до закону. Вони готуватимуться і виконуватимуть важливу для нашої держави роботу. Роботи на фронті багато, не обовʼязково зі зброєю. Але навіть якщо зі зброєю, у мене вже є успішний кейс: надійшла інформація, що одні з перших засуджених узяли в полон росіянина”, – розповіла посадовиця.

Повідомляється, що місце служби колишніх в’язнів, визначає Міністерство оборони, тому українська практика не повторює російської.

“З одного боку, ми прийняли виклик не повторити помилки та недемократичні підходи Росії. З іншого боку, ми не мали дати засудженим можливість, скажімо так, відслужитись у тилових підрозділах, замінивши своє покарання фактично на свободу. Це теж важливо розуміти, що певний час ці люди мають працювати на державу, а контракт укладається до кінця воєнного стану”, – додала Висоцька.

До слова, міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що окремі підрозділи, особовий склад яких міститиме звільнених ув’язнених-добровольців, постануть у Збройних силах України. Зокрема вони будуть призначені для проведення штурмових дій на передовій.

Раніше міністр юстиції Малюська заявив, що в Україні можна було б залучити між 10 і 20 тисяч осіб призовного віку, які мають ув’язнення або судимості.

Поділитися цією публікацією