Рада національної безпеки Литви в середу, 23 серпня, схвалила проєкт стратегії громадянського опору. Вона передбачає, що до 2025 року половина населення країни повинна бути готова чинити спротив агресору військовим і мирним шляхами.
Про це розповів журналістам заступник міністра оборони Литви Жильвінас Томкус.
Литовський план громадянського опору передбачає створення “більш стійкого, вольового громадянського суспільства”, а також визначення ролі держустанов у цьому процесі.
Імплементація плану поділена на кілька етапів. Перший триватиме до 2025 року і містить 40 заходів, спрямованих на виховання молоді та просвітництво в питанні громадянського опору серед усього населення Литви.
“Мета полягає в тому, щоб щонайменше 50% нашого суспільства були готові захищати свою країну зі зброєю та іншими засобами, а також знали, як поводитися в надзвичайних ситуаціях”, – пояснив Томкус.
Також передбачене створення Ради громадянського опору, де “представники неурядових організацій та громадяни Литовської Республіки зможуть брати участь і контролювати реалізацію заходів”, додав урядовець.
Сейм Литви ухвалив стратегію підготовки громадян до громадянського опору ще у травні минулого року.
Документ передбачає обов’язкове навчання всіх державних службовців, шкільних вчителів, учнів 11-12 класів, осіб, які проходять альтернативну службу в системі національної оборони, і членів Союзу стрільців Литви у віці від 18 років і старше. Стратегія передбачає посилення освіти та інформування громадян про сучасні загрози, національну безпеку та можливості зробити свій внесок в оборону країни.
Литва вже у вересні надішле Україні установки NASAMS
Проте план дій для втілення стратегії досі не затверджений урядом, тож опозиційні депутати Литви критикують затримку.
Нагадаємо, що 23 серпня до України прибув з візитом президент Литви Гітанас Науседа.
Також Литва повідомила про виділення Україні чергового пакета військової допомоги, який зокрема включає пускові установки до ЗРК NASAMS, антидронові системи та інше обладнання.
Раніше повідомлялося, що Литва придбала дві пускові установки NASAMS, які згодом передадуть Україні. До того ж Норвегія скерує Україні дві установки NASAMS та тисячу дронів Black Hornet.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Для протидії окупантам: Литва розробила стратегію громадянського опору appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві стрімке зростання цін на вторинну нерухомість
У Польщі завершився перший тур президентських виборів: екзит-поли назвали лідера
Демографічна ситуація в Україні: в ООН дали невтішний прогноз