Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) підписав угоду з Україною про виділення кредиту в розмірі 150 мільйонів доларів (4 мільярди гривень) для протидії розповсюдження COVID-19.
За повідомленням Міністерства фінансів у п’ятницю, 10 грудня під час засідання Ради директорів МБРР схвалили рішення виділити Україні кредит для реалізації проєкту “Екстренне реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”.
Кошти в розмірі 150 мільйонів доларів влада витратить на заходи з протидії розповсюдження коронавірусу в Україні. Угоду про позику підписали 13 грудня.
Додаткове фінансування виділять до вже наявного проєкту, підписаного 17 травня 2021 року. Сума позики за проєктом становить 90 мільйонів доларів.
У відомстві стверджують, що гроші від МБРР влада спрямує на зміцнення системи громадського здоров’я та підтримку невідкладних заходів реагування на пандемію COVID-19.
Зокрема, уряд планує закупити вакцин проти коронавірусу та послуги логістики, придбати засоби холодового ланцюга та інфраструктуру логістики, а також провести навчання для медичного персоналу.
Крім того, кошти потрібні для того, щоб вдосконалити системи поводження з медичними відходами та їхньої утилізації, придбати й встановити автоклави та інші пристрої для дезінфекції та видалення відходів.
Україна отримає 31 млн євро від Ради ЄС на зміцнення оборони
Також уряд планує витратити кредит на кампанію з вакцинації, розробку інформаційних систем та придбання ІТ-обладнання для управління вакцинацією, а також на “інші невідкладні заходи із протидії розповсюдження COVID-19 на території України”.
Раніше очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що поставив перед собою завдання до кінця цього року провакцинувати всіх бажаючих.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Для протидії COVID-19: Україна отримає кредит в розмірі 150 мільйонів доларів appeared first on Прямий.
Схожі новини
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика
Як “пролюбили” Трипільську ТЕС. Що це – службова недбалість чи неприхована зрада?