fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Для будівництва фортифікацій потрібен щонайменше один екскаватор на батальйон, але їх немає – «УП»

Найзатребуванішою машиною для будівництва фортифікацій вздовж лінії фронту є екскаватори, в ідеалі – нові, військові, надійні та з розрахунку щонайменше один на батальйон. Тобто приблизно 5–7 штук на бригаду. Про це йдеться у статті Ольги Кириленко на сайті «Українська правда» «Нате дві машини лісу – це вам на всю жизнь. Жизнь у вас коротка». Які складнощі виникають у військових під час побудови фортифікацій».
Авторка констатує: екскаваторів, по-перше, бракує. «По-друге, вони ламаються. По-третє, на відміну від вживаних пікапів, на які військові ще можуть зібрати 250–500 тисяч гривень, вони доволі дорогі. Наприклад, новенький британський екскаватор-навантажувач JCB обійдеться в 2–4 мільйони гривень, вживаний – 1–2 мільйони. Тобто єдиним спасінням для військових у цьому питанні залишається держава», – йдеться у публікації. «До саперно-інженерної роти Максима, тобто спеціалізованого підрозділу, держава передавала екскаватори повільно: один – наприкінці 2022, один – у середині 2023 і ще один – на початку 2024-го. Останній, найновіший, нині перебуває на ремонті. Четвертою машиною в підрозрозділі Максима є його власний маленький екскаватор на гумовій гусениці, на якому він у 2022 році приїхав на війну», – пише видання.
«Батальйону, в якому служить Олександр, пощастило менше – екскаватор їм не виділили. Але хлопці не розгубилися і «позичили» його в росіян. Попри те, що ця військова машина виготовлена ще на початку минулого століття, нині під прикриттям РЕБу вона добросовісно працює на користь української армії. Підрозділи, які взагалі не мають своєї будівельної техніки, звертаються по неї до сусідніх бригад або до місцевої влади. На Донеччині міські голови зазвичай виділяють на кілька годин – днів екскаватор із тамтешніх комунальних підприємств разом із водієм», – констатує авторка.
Також відкриттям під час підготовки статті стала необхідність для військових купувати лопати за власні кошти. «На одному з відеооглядів третьої лінії оборони, що бійці надсилали УП, було помітно з десяток підписаних лопат. Хлопці пояснили, що лопати для риття траншей їм довелося купити за свої кошти, тому вони їх підписали, щоб не сплутати (і це ще бригада з хорошим рівнем забезпечення). Як виявилося, військовим іноді бракує навіть найелементарнішого – лопат, кирок, сокир, бензопил. А також рибальських сіток, які використовують для маскування та захисту від ворожих FPV. Усе це бійці купують за власний кошт або просять у волонтерів», – пише журналістка.
Раніше стало відомо, що Петро Порошенко уклав контракт з вітчизняними виробниками будівельних машин – він фінансує весь обсяг екскаваторів до кінця року і передає їх у війська для фортифікаційних робіт.
Як відомо, Порошенко системно постачає в бригади ЗСУ будівельну техніку для оборонних споруд, десятки екскаваторів вже працюють на Харківщині, Донеччині, а також на північному напрямку.
Нагадаємо, 21 березня Петро Порошенко під час виступу з трибуни парламенту вкотре закликав голову Верховної Ради Стефанчука поставити в порядок денний створення ТСК з питань фортифікацій.
Раніше фракція “Європейська Солідарність” ініціювала створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд.
Як повідомив секретар ТСК з питань фортифікацій Михайло Бондар, вже відкрито біля 30 кримінальних проваджень по розтраті коштів при побудові фортифікаційних споруд. Загальна сума коштів, які фігурують в провадженнях – 20 млрд грн.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Для будівництва фортифікацій потрібен щонайменше один екскаватор на батальйон, але їх немає – «УП» appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією