fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Держдума РФ схвалила анексію українських територій і запровадила перехідний період окупації: що це означає

Держдума РФ 3 жовтня ратифікувала “договори” про приєднання до РФ чотирьох українських областей: Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької. До 1 січня 2026 року для анексованих регіонів діятиме “перехідний період”.
Про це повідомляє російське агентство “Интерфакс”.
Зазначається, що Державна Дума проголосувала за так зване “приєднання до складу РФ” захоплених українських територій на позачерговому засіданні 3 жовтня. Тепер незаконну анексію має підтримати Рада Федерації РФ, засідання якої планують провести 4 жовтня.
Згідно з відповідними “законопроєктами”, які напередодні вніс до парламенту очільник Кремля Володимир Путін, з цього дня і до 1 січня 2026 року для анексованих регіонів діятиме “перехідний період”, який зокрема передбачає:

Загроза ядерного удару РФ по Україні: наскільки це реально, можливі наслідки та як врятуватися в разі катастрофи

• Кордони захоплених областей “визначаються межами на день їх утворення та день прийняття до РФ”. При цьому “кордони ДНР, ЛНР, Херсонської та Запорізької областей, пов’язані з територією іноземної держави, є державними кордонами РФ”.
• До 1 червня 2023 року планують створити “територіальні органи федеральних органів виконавчої влади”, а також “утворити міські та муніципальні округи”.
• У другу неділю вересня 2023 року планується проведення “вибори до законодавчих органів нових суб’єктів”.
• До цього протягом 10 днів “з дня прийняття до Росії” президент РФ призначить тимчасово виконуючих обов’язки вищої посадової особи, які “сформують уряди областей”.
• Усіх мешканців захоплених територій “нагородять” російським громадянством “за умови подання заяви та складання присяги громадянина РФ”. Росія визнає всі документи таких “громадян”, виданих Україною, зокрема про освіту, трудовий стаж, право на отримання пенсій тощо.
• До 1 січня 2028 року реєстрація прав на нерухоме майно буде можлива на підставі документів, виданих органами України.
• Грошової одиницею буде рубль. Оборот гривні “допускатиметься” до 31 грудня 2022 року при розрахунках у готівковій та безготівковій формах.
• “Бюджетне законодавство РФ” застосовуватиметься у “новоутворених суб’єктах” з 1 січня 2023 року.
• До 2026 року планують запровадити на захоплених територіях свої органи прокуратури та суди. Військові формування та “спеціалізовані органи” включать до складу Збройних сил Російської Федерації.
• Щодо Запорізької області є положення “про безпечне використання атомної енергії”. Зокрема, в області планують встановлювати “особливості в окремих сферах використання • атомної енергетики”.

“Хотят ли русские войны?”: як реакція на мобілізацію виявила моральну катастрофу у російському суспільстві

Як відомо, 30 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив про “приєднання” тимчасово окупованих Луганської, Донецької, Запорізької й Херсонської областей до Росії.
Згодом, 2 жовтня Конституційний суд Росії схвалив документи про незаконне приєднання Донецької, Луганської, Запорізької й Херсонської областей України до РФ.
За інформацією ЗМІ, ща наприкінці вересня спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін почав скликати парламентарів на позачергове засідання, яке відбудеться 3 жовтня. На ньому планують розглянути анексію окупованих територій України після проведених на них псевдореферендумів.
В Євросоюзі заявили, що за жодних умов не визнають результати “референдумів”, які РФ намагається організувати на тимчасово окупованих територіях України, а всі причетні до них будуть притягнуті до відповідальності. Згодом у ЄС анонсували підготовку до запровадження санкції проти організаторів незаконних “референдумів” на тимчасово окупованих територіях України.
США, НАТО, ООН також рішуче засудили влаштоване Росією “голосування” на окупованих українських територіях.
Крім того, Туреччина теж не визнає псевдореферендуми, які окупаційна влада РФ проводить на захоплених українських територіях.
Водночас на 77-й сесії Генеральної асамблеї ООН Китай та Індія закликали до припинення війни в Україні, при цьому не надавши рішучої підтримки своєму традиційному союзнику Росії.

Яку мету переслідував Кремль оголошенням псевдореферендумів на окупованих територіях України, чому цей захід збігся у часі з оголошенням мобілізації у Росії та чи загрожує нашій країні ескалація військового конфлікту або ядерний удар з боку РФ, розповіли опитані PRM.ua експерти.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Держдума РФ схвалила анексію українських територій і запровадила перехідний період окупації: що це означає appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією