fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Держдеп США схвалив екстрений продаж Україні комплектовання для ЗРК Hawk

Державний департамент США дозволив екстрений продаж комплектовання для ракетних комплексів Hawk для України на суму 138 мільйонів доларів.

Як пише Associated Press, Державний департамент дав дозвіл на екстрений продаж військової продукції за кордон для забезпечення критичного ремонту та запасних частин для українських ракетних систем Hawk.

“Україні терміново необхідно збільшити свої можливості для захисту від російських ракетних ударів і повітряних можливостей російських сил”, – йдеться у меморандумі Держдепу США.

У відомстві зазначили, що “збереження та підтримка системи озброєння Hawk посилить здатність України захищати свій народ і захистити критичну інфраструктуру”.

Роботи щодо оновлення систем Hawk виконуватимуть підрядники RTX Corporation, що базується в Массачусетсі, раніше відомої як Raytheon, і PROJECTXYZ, що базується в Хантсвіллі, штат Алабама. У Державному департаменті заявили, що деталі, необхідні для ремонту систем, будуть отримані зі складу армії США, пожертвувань третіх країн, комерційних готових компонентів і нового виробництва.

Довідка. MIM-23 HAWK – мобільна система ракетного перехоплення, розроблена у 1950-х роках американською компанією Raytheon, її модифікації випускалися до 1996 року. Призначена для перехоплення повітряних цілей за радарним наведенням. У різних модифікаціях комплекс залишався на озброєнні США до 2002 року. Застосовувався у військових діях на Близькому Сході, переважно Ізраїлем та Іраком. Залишається на озброєнні армій низки країн.

Нагадаємо, раніше США передали Україні велику кількість автоматів, боєприпасів та іншої зброї, яку конфіскували під час перевезення до Ємену.

Зазначимо, що конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що питання допомоги Україні винесуть на голосування в Палаті представників США одразу після закінчення великодніх канікул, які тривають у Штатах до 9 квітня.

При цьому, як зазначає мовник CNN, демократи дають зрозуміти, що вони врятують спікера Майка Джонсона від відставки, якщо він просуватиме законопроєкт щодо України, який вони можуть підтримати. Якщо Джонсон запропонує законопроєкт, який буде меншим за їхні вимоги або міститиме нові обмеження щодо кордону з Мексикою, він ризикує відштовхнути як демократів, так і ультраправих республіканців, які виступають проти збільшення допомоги Україні.

Раніше голова Комітету Палати представників США в закордонних справах республіканець Майкл Маккол заявив, що Конгрес США може схвалити виділення фінансування для допомоги Україні у квітні.

Як повідомлялося, наприкінці березня палата представників погодила бюджет Сполучених Штатів і пішла на двотижневу перерву, навіть не почавши розгляд законопроєкту, де передбачена допомога Україні.

Поділитися цією публікацією