fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Що святкують 30 квітня

Сьогодні, 30 квітня, відзначають День прикордонника. Віряни згадують апостола Якова. Також в цей день святкують Вальпургієву ніч.
30 квітня — день пам’яті апостола Якова Зеведеєва, брата святого Іоанна Богослова.
Він відомий як брат Господній за плоттю, має унікальне місце в історії християнства. Був сином Йосифа Обручника від його першої дружини й тому в Євангелії називається братом Ісуса Христа. Яків був назореєм, тобто особою, посвяченою Богові, і відомий своїм аскетичним способом життя.

День прикордонника
День прикордонника відзначають в Україні з 2018 року. Цей день вважається професійним святом українських прикордонників.
З днем прикордонника у Радянському Союзі вітали всіх причетних — 28 травня. Довгий час святкували цей професійний день, саме у травні, навіть коли Україна стала незалежною державою, в народі закріпилася саме ця дата. 1992 рік — указом президента України, свято прикордонника було перенесено на осінь, а саме четверте листопада. Тільки у 2018 році, п’ятий президент Петро Порошенко підписав указ про перенесення дня святкування на кінець квітня. 30 квітня день прикордонника — день, коли була заснована Державна прикордонна служба України.

Вальпургієва ніч
Вальпургієва ніч – одне з найбільш значущих язичницьких свят, яке асоціюється з приходом весни. Свято відбувається щороку у ніч з 30 квітня на 01 травня.
Назва “Вальпургієва ніч” походить від імені святої Вальпурги. Англійська монахиня у далекому 748 році приїхала у Німеччину для заснування монастиря. Їй вдалося завоювати чималий авторитет серед місцевих мешканців, та після смерті її оголосили святою.
Першого травня, у день, коли народилася Вальпурга, за народним повір’ям, відьми виходять з укриття та збираються на шабаш, щоб перешкодити приходу весни. Щоб захиститися від злих сил, люди у Середньовіччі розводили у ніч на 1 травня величезні вогнища, на яких спалювали опудала, що символізували нечисть.

Міжнародний день джазу
Перший Міжнародний день джазу (International Jazz Day) пройшов у 2012 році. Про введення нової дати до календаря і встановлення її святкування на 30 квітня Генеральна конференція ЮНЕСКО оголосила в листопаді 2011 року.
Джаз виник в кінці 19 – початку 20 століття в США як синтез африканської та європейської культур і донині залишається унікальною формою музичного мистецтва, що об’єднує раси й національності й стирає межі між людьми й державами.
Тому джаз є символом єдності та миру, знижує напруженість у відносинах між людьми, соціальними групами та громадами, сприяє гендерній рівності. Джаз заохочує художнє новаторство, імпровізацію, нові форми творчої діяльності, а також використання традиційних музичних форм при створенні нових жанрів.
Джаз сприяє міжкультурному діалогу і надає підтримку молодим людям з маргіналізованих верств суспільства.

Поділитися цією публікацією