fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

День бабака-2025: традиції та історія свята

2 лютого в Україні та світі відзначають День бабака. Це популярна традиція гадання на погоду і настання весни за поведінкою спеціально призначеного бабака.
В цей день люди намагаються за поведінкою цих тварин визначити, якою буде весна та як скоро вона прийде.
Зимуючих гризунів вперше в році виманюють з нори: якщо вони побачать свою тінь, то зима триватиме ще шість тижнів, якщо не побачать – весна вже на порозі.
Ритуал пробудження бабака прийшов до нас з Америки. Вважається, що туди його ще у 18 столітті привезли переселенці з Німеччини. У 1886 році відбулося перше святкування Дня бабака у США. У містечку Панксатон вранці 2 лютого люди дістали з нори бабака на ім’я Філ.
В Україні винуватцями свята також є бабаки. Вони живуть в різних регіонах. У Харкові – бабак Тимко, у Львові – Мишко та Маруся, а в Києві – Вікентій.
Слід наголосити, що в Україні степовий бабак у 2021 році був занесений до Червоної книги як вид, що зникає. Тому головним сенсом свята є привернення уваги до захисту гризунів.
Існування бабака пов’язане з цілинами та перелогами, тому збереження його як виду треба здійснювати в заповідниках і припинити браконьєрське винищення, провадити інформаційну роботу серед мисливців, роз’яснили спеціалісти.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post День бабака-2025: традиції та історія свята appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією