Російські військові, які перебували в Ізюмі Харківської області перед наступом Збройних сил України, були морально пригнічені й масово просили своє керівництво звільнити їх зі служби.
Про це йдеться у матеріалі The Washington Post на основі заяв росіян, які залишились в Ізюмі після втечі російських військ.
Українські військові знайшли й передали журналіста щонайменше 10 рукописних записів окупантів, які просили звільнити їх зі служби.
“Я відмовляюся від виконання своїх обовʼязків у спецоперації на території України через відсутність відпускних днів та моральне виснаження”, — писав чоловік, який назвався командиром зенітно-ракетного взводу з Московської області.
Інший просив звільнити його через “погіршення здоровʼя та відсутність медичної допомоги”. Ще один військовий скаржився на “фізичне та психологічне виснаження”.
Також окупанти скаржилися на те, що їм не дають відпустки за сімейними обставинами, зокрема для весілля або через народження дитини.
“Ви можете наступати в будь-якому напрямку, ви в оточенні”: окупант скаржиться на слабкість армії РФ
У тому ж будинку українські військові знайшли й інші записи. Зокрема, окупанти залишили рапорт від 23 серпня на імʼя командира другої мотострілецької дивізії росії з позначками “Цілком таємно” та “Вкрай терміново”, у якому описувалося, як чотирьох російських військовослужбовців було вбито й одного поранено внаслідок обстрілу українською артилерією села Камʼянка.
Також журналісти видання розповідають, що росіяни мали достатньо часу, щоб підготуватися до втечі з Ізюму після початку контрнаступу ЗСУ. Окупанти встигли підпалити міську раду, де засідала окупаційна адміністрація, та частину техніки, а також підірвали стратегічний міст. За словами місцевих мешканців, росіяни навіть залишили по інший бік мосту свої підрозділи, які мали можливість втекти лише пішки.
Містяни також розповіли, що перед втечею росіяни ввели цілодобову комендантську годину, а потім почали ходити по будинках мирних мешканців у пошуках цивільного одягу, щоб їх не бачили у формі. Деякі окупанти тікали пішки чи на велосипедах.
Як відомо, на кладовищі під Ізюмом знайшли братську могилу українських військових, де поховано до 25 українських захисників. Загалом за час окупації на місцевому цвинтарі з’явилося понад 460 нових поховань.
“Тікати чи стояти, наступ про*али”: російські окупанти не знають, що їм робити в Україні
Водночас на деокупованих територіях Харківської області правоохоронці виявили 10 катівень. Шість із них – в місті Ізюм. Загарбники тортурами намагалися отримати інформацію про дислокацію українських військ і учасників АТО.
Натомість депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник повідомив, що через російські обстріли та відсутність ліків у місті загинуло близько однієї тисячі мирних жителів.
Також, як повідомляв “Прямий”, на Харківщині українські прикордонники звільнили п’ятьох підлітків, яких російські окупанти тримали в підвалі протягом тижня.
Тим часом в Офісі президента повідомили, що Росія скоїла в Україні вже понад 40 тисяч воєнних злочинів. Там закликали підтримати ініціативу України щодо створення спеціального міжнародного трибуналу.
До слова, у звільненому Ізюмі на Харківщині затримали двох зрадниць, які добровільно співпрацювали з російськими окупантами.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Деморалізація та паніка: військові РФ перед втечею з Ізюму масово писали заяви про відмову служити – The Washington Post appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України